Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27031 miejsce

Warszawa. Rusza rekrutacja do przedszkoli. Ma być więcej miejsc

Już 9 marca rusza rekrutacja do warszawskich przedszkoli. Rodzice mają czas na wybór do 28 marca. Ratusz zapowiada, że uruchomionych zostanie kilkaset dodatkowych miejsc.

 / Fot. Beata Rymarz, W24Warszawa, podobnie jak inne duże miasta w Polsce, prowadzi elektroniczną rekrutację do przedszkoli. Taki system ma być przede wszystkim przyjazny dla rodziców. Dzięki rekrutacji elektronicznej nie muszą już składać podań bezpośrednio w wybranych przedszkolach. Dodatkowo, dane dotyczące wolnych miejsc mogą być na bieżąco uaktualnianie.

Rodzice muszą podjąć decyzję najpóźniej do 28 marca. Nie muszą się przy tym ograniczać do wyboru jednej. Należy za to zaznaczyć tak zwaną placówkę pierwszego wyboru, czyli tę, na której najbardziej zależy rodzicom. Warto do listy dodać także inne przedszkola, by zwiększyć swoje szanse. Rodzice mogą wybierać spośród samodzielnych placówek, jak i oddziałów przedszkolnych w szkołach.

Przedszkole bez zabawek na warszawskiej Ochocie

Rekrutacja dotyczy nie tylko dzieci urodzonych w latach 2006-2008, ale także sześciolatków.
Rodzice tych ostatnich jeszcze tylko w tym roku mogą zdecydować czy poślą swą pociechę do oddziału przedszkolnego czy do szkoły. Tu jednak pojawia się problem. Nie we wszystkich przedszkolach sześciolatki będą mogły kontynuować edukację. W takiej sytuacji można zapisać dziecko do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub do pierwszej klasy, stworzonej specjalnie dla dzieci z rocznika 2005. Ta rekrutacja także ruszy 9 marca.
Uwaga: sześciolatkowi, który nie uczęszczał do przedszkola, a we wrześniu ma pójść do klasy pierwszej, potrzebna jest pozytywna opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej.

System rekrutacji nie jest jednak w pełni wirtualny. Najpóźniej do 28 marca, do godz. 15., należy złożyć formularz także w przedszkolu lub szkole pierwszego wyboru. Decyzje o przyjęciu rodzice otrzymają 13 kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Katarzyna Niezakwalifikowan
  • Katarzyna Niezakwalifikowan
  • 14.04.2011 14:04

Brak rejonizacji jest korupcjogenny. Na Ursynowie bardzo dzużo buduje się mieszkań ale władze wydając pozwolenie na budowę domów wielorodzinnych powinny się zastanowić gdzie dzieci będą chdziły np. do przedszkola w której przychodni będą się leczyły itp. Totalny brak infastruktury. Złożyłam podanie do przedszkola podałam 7 innych i " z przykrością informujemy..." blebleble. Nie poszłam do pani dyrektor z super ofertą myślałam ,że skoro mieszkam od urodzenia pracuję płacę podatki to nie będzie problemu, nic bardziej mylnego , powinnam rozwieść się z mężem i zaadoptować jeszcze dwoje dzieci może wtedy moja córka dostałaby się , pozdrawiam wszystkich niezakwalifikowanych....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lidia Maron
  • Lidia Maron
  • 13.04.2011 16:27

Przecież przedszkola teraz nie są dla polskich dzieci tylko dla skośnookich wietnamców i chińczyków. Jak to możliwe że składając podanie do paru przedszkoli dziecko nie dostaje się do żadnego , bo czytając potem listy dzieci zakwalifikowanych to 30 % to obcokrajowcy. Gdzie są te wolne miejsca w przedszkolach których miało być więcej? Jak oboje rodziców może pracować jak dziecka nie można oddać do przedszkola bo nie ma miejsc. Najlepiej to po prostu pisać że jest się samotnie wychowującą matką i oszukiwać bo u nas w kraju inaczej się nie da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.