Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Ruszyła akcja "Uwolnij obcojęzyczną" książkę

Ruszyła akcja społeczna "Uwolnij Obcojęzyczną!". Kampania zainicjowana przez Fundację Sukces - Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych ma na celu poszerzenie zbiorów obcojęzycznych biblioteki na warszawskiej Pradze.

 / Fot. Agata Mańczyna Akcję rozpoczęła konferencja prasowa, która odbyła się 16 listopada 2011 roku w księgarni Traffic Club przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

Inicjatorką kampanii jest prezes Fundacji Sukces - Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych Wita Meczew-Bardecka, która o rozpoczętej akcji mówi: "Chcemy „zarazić” ludzi chęcią poznawania świata i stałego doskonalenia umiejętności językowych, chęcią zdobywania nowej wiedzy. Wysokie kompetencje, również te językowe, są obecnie kluczem do sukcesu zawodowego. Tej idei ma służyć między innymi zorganizowana przez nas akcja “Uwolnij Obcojęzyczną”. Warto również pokazywać społeczeństwu jak wszechstronne i ciekawe możliwości rozwoju oferują biblioteki publiczne."

Kampania "Uwolnij Obcojęzyczną!" posiada dwa wymiary. Z jednej strony organizatorzy pragną ułatwić mieszkańcom Warszawy dostęp do publikacji pomocnych w nauce języków obcych i promować czytelnictwo obcojęzyczne, z drugiej zaś, z uwagi na wzrastającą liczbę obcokrajowców w stolicy chcą, aby i oni mogli odnaleźć tutaj cząstkę swojej kultury i zobaczyć, że jest ona dostrzegana i ceniona. Członkowie Fundacji Sukces wierzą, że wpłynie to pozytywnie na wizerunek Warszawy w oczach obcokrajowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.