Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Ruszyła rozbiórka hali na Placu Defilad

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-28 15:24

Ruszyła rozbiórka hali na Placu Defilad w Warszawie. Firma Kruszer, która kupiła Kupieckie Domy Towarowe rozpoczęła demontaż blaszaka.

Ratusz sprzedał halę za 103 tys. zł. Firma zobowiązała się też, że w ciągu 200 dni z Placu Defilad uprzątnie teren na Placu Defilad. Jak tłumaczy rzecznik warszawskiego ratusza Tomasz Andryszczyk rozbiórka nie będzie spektakularna. Od pierwszych dni stycznia prace rozbiórkowe będzie prowadziło 30 robotników. Teraz trwa demontaż wewnątrz hali, rozkręcane są stoiska, dlatego postępu prac jeszcze nie widać. Jak podkreśla Andryszczyk ze względu ma konstrukcję hali nie zobaczymy rozjeżdżania budynku przez buldożery.

Już w przyszłym roku stołeczny ratusz zamierza w tym miejscu rozpocząć prace inwestycyjne - podkreśla Andryszczyk. W tym miejscu powstanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej na tym terenie będą trwały prace związane z II linia metra.

Era Kupieckich Domów Towarowych zakończyła się po 17 latach. W lipcu tego roku władze miasta próbowały przejąć halę przy pomocy komornika, kupcy bronili wejścia do KDT, doszło do bijatyki z firmą ochroniarską. W blaszanej hali w centrum stolicy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej funkcjonowało około 600 stoisk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.