Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Samolot na ulicach miasta

W nocy z czwartku na piątek warszawskimi ulicami przejechał nietypowy konwój. Samolot szkoleniowy Orlik TC II należący do Polskich Sił Powietrznych, został odholowany pod hotel Sheraton gdzie zostanie aż do soboty.

Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.5 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:PZL-130_Orlik_of_Orlik_Aerobatic_Team_%28reg._024%29_,_Radom_AirShow_2005,_Poland.jpg&filetimestamp=20060110121952 / Fot. Przemyslaw "Blueshade" IdzkiewiczNietypowe jest to, że samolot zamiast transportu na lawecie był holowany bezpośrednio po nawierzchni.

W Piątek wieczorem pod hotelem Sheraton będzie miała miejsce gala Buzdyganów w trakcie której zostaną wyróżnione osoby zasłużone w dziedzinie umacniania obronności kraju.

Orlik TC II jest samolotem szkoleniowym, którego metalowa konstrukcja w układzie dolnopłata została zaprojektowana w zakładach EADS PZL Warszawa Okęcie. Kadłub samolotu charakteryzuje się tak zwaną konstrukcją półskorupową. Znajdujące się wewnątrz skrzydeł zbiorniki paliwa mają pojemność 640 litrów.

Na dolnej powierzchni skrzydeł znajdują się sześć węzłów do mocowania uzbrojenia.

Samolot jest w całości zaprojektowany przez Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.