Facebook Google+ Twitter

Warszawa: sanepid skontrolował magazyny pod Dworcem Centralnym

Jak donosi serwis Policyjni.pl, nielegalne magazyny w podziemiach Dworca Centralnego zostały skontrolowane przez inspektorów Sanepidu.

Urzędnicy wraz z funkcjonariuszami policji sprawdzili pomieszczenia, w których na początku miesiąca miano przechowywać mięso dystrybuowane do większości stołecznych restauracji i barów serwujących kebab. Magazyn zlikwidowano, wciąż funkcjonuje jednak punkt obróbki warzyw, jak również pomieszczenie przeznaczone do obróbki paru kilogramów mięsa. Jak argumentuje Wiesław Rozbicki z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie, lokale te nie wzbudzały większych zastrzeżeń co do warunków sanitarnych.

O nielegalnym składzie mięsa opinia publiczna dowiedziała się na konferencji prasowej dotyczącej liftingu Dworca Centralnego przed mistrzostwami piłki nożnej Euro 2012. - To było miejsce, gdzie składowano i porcjowano mięso niewiadomego pochodzenia do kebabów chyba dla całej Warszawy - powiedział w rozmowie z "Życiem Warszawy" członek zarządu PKP S.A. Jacek Prześluga. Władze przedsiębiorstwa tłumaczą się, że pomieszczenia wynajęto konserwatorowi wind. Prawda o tym, co rzeczywiście znajduje się na poziomie – 2 wyszła na jaw przy pracach porządkowych.

Rozbicki podkreślił, że odpowiedzi na wszelkie pytania może udzielić jedynie właściciel pomieszczeń, czyli sama kolej. Jednak Sanepid będzie dalej starał się wyjaśnić sytuację.

Źródło: policyjni.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.