Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Setki osób przywitało na lotnisku grupę olimpijczyków

Sportowcy wylądowali na lotnisku im. Fryderyka Chopina w niedzielę. Wśród nich byli: Sylwia Bogacka (srebrny medal), Magdalena Fularczyk (brązowy medal), łucznik, pływacy i judocy. "Jeszcze jestem w obłokach" - powiedziała PAP Bogacka.

"Stopniowo wspinam się w olimpijskiej klasyfikacji. Zawsze marzyłam o srebrnym medalu (...) Nie mam prawa do narzekania (...) Srebro i czwarta lokata to powód do radości" - tłumaczyła w rozmowie z PAP. "Jeszcze jestem w obłokach, myślę, że oderwę się od nich po wakacjach" - oznajmiła. Sylwia Bogacka już pierwszego dnia tegorocznych igrzysk zdobyła medal dla Polski w konkurencji strzeleckiej karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m.

"Witamy naszych olimpijczyków" - widniał napis na transparencie przyniesionym przez Jakuba Białasa i Mateusza Jaroszka, strzelców warszawskiej Legii.

Magdalena Fularczyk w parze z Julią Michalską zdobyły brązowy medal w wioślarskim wyścigu dwójek podwójnych kobiet. W 2009 roku były mistrzyniami świata.

"Dzisiaj jest nasze święto. Mieszkam w Warszawie i nie mogło mnie zabraknąć na powitaniu olimpijczyków" - powiedział obecny podczas powitania Robert Sycz, zdobywca złotych medali z Sydney i Aten z Tomaszem Kucharskim w konkurencji wioślarskich dwójek.

Na londyńską imprezę pojechało 218 reprezentantów biało-czerwonej flagi. Sportowa walka początkowo toczyła się pomiędzy sportowcami z 204 krajów. Łącznie na najlepszych czekały 302 komplety medali.

Polscy sportowcy uczestniczyli ogólem w 19 olimpijskich odsłonach zdobywając 261 medali (62 złote, 80 srebrnych, 119 brązowych). Igrzyska XXX Olimpiady w Londynie potrwają do 12 sierpnia.


rat/
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.