Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Setki tysięcy osób na placu Piłsudskiego (wideo)

Zakończyły się oficjalne uroczystości żałobne w Warszawie, na placu Piłsudskiego. Bronisław Komorowski, Maciej Łopiński i Donald Tusk i wygłosili przemówienia.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/02/Var%C5%A1ava,_%C5%9Ar%C3%B3dmie%C5%9Bcie,_plac_Marszalka_J%C3%B3zefa_Pi%C5%82sudskiego,_hrob_nezn%CDo sektora ogólnodostępnego żałobnicy mogli wejść od godziny 6 rano. O godzinie 11 brakowało już miejsc, co zmusiło wiele osób do oglądania uroczystości na telebimach w Ogrodzie Saskim. Ludzie przynosili biało-czerwone flagi przepasane kirem, które cały czas powiewały nad tłumem. Oprócz flag narodowych można było dostrzec m.in. flagi Solidarności.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichSektor, który znajdował się najbliżej ołtarza, był przeznaczony dla rodzin zmarłych. Rodzina prezydenta - Jarosław Kaczyński oraz Marta Kaczyńska - została przywitana brawami. W uroczystościach brały udział najważniejsze osoby w państwie, między innymi premier Donald Tusk oraz Bronisław Komorowski, który tymczasowo pełni obowiązki prezydenta.

Tuż po rozpoczęciu uroczystości Olgierd Łukaszewicz odczytał fragment Apokalipsy św. Jana. W samo południe zawyły syreny i zabiły dzwony, wszyscy na placu Piłsudskiego milczeli. Po minucie ciszy odczytano nazwiska ofiar.Przemówienia okolicznościowe wygłosili: Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Maciej Łopiński - Szef Gabinetu Prezydenta RP oraz Izabela Sariusz - Skąpska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.