Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Sezon teatralny rusza z kopyta!

Bodaj pierwszą premierą w sezonie 2016/2017 w warszawskich teatrach była sztuka "Ripley pod ziemią" wyreżyserowana przez Radosława Rychcika w Teatrze Studio. Najbliższe dni przyniosą nowe spektakle na stołecznych scenach.

Już w piątek, 23 września 2016 r., na afisz Teatru Polonia wejdzie "Zabawa" Marka Modzelewskiego. Przedstawienie będzie debiutem reżyserskim znanej aktorki Izabeli Kuny. Główne role zagrają:Anna Moskal, Marcin Perchuć i Bartosz Sak. Szerzej o spektaklu pisaliśmy na łamach Wiadomości 24.pl. W tym samym teatrze trwają próby sztuki "Słonecznej linii", które prowadzi autor i reżyser, Iwan Wyrypajew. W rolach głównych wystąpią: Karolina Gruszka i Borys Szyc. Premierę zapowiedziano na 14 października.Karolina Gruszka i Borys Szyc w czasie prób Słonecznej linii. / Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska/Teatr Polonia

Następnego dnia w Teatrze Powszechnym odbędzie się premiera "Wściekłości" Elfriede Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej. Sztuka została napisana pod wpływem emocji wywoałanych atakiem terrorystycznym na redakcję "Charlie Hebdo" oraz po zabiciu czterech klientów sklepu z żywnością koszerną. W rolach głównych wystąpią: Karolina Adamczyk, Aleksandra Bożek, Michał Czachor.

Tego samego dnia Nowy Teatr przedstawi "Jeden gest" Wojtka Ziemilskiego. To spektakl o porozumiewaniu się ze światem – światem słyszących i światem innych Głuchych. Interesuje mnie tu komunikacja - przekazywanie (i wytwarzanie, przetwarzanie) wiedzy, emocji, kultury. Jeśli język określa rzeczywistość - mówi o swoim projekcie reżyser.

Z kolei w Teatrze Syrena, także 24 września, odbędzie się premiera sztuki opartej na słynnym filmie Larsa von TrieraPlakat spektaklu Dogville. / Fot. materiał Teatru Syrena w Warszawie "Dogville". To mroczna historia osadzona w miasteczku, którego mieszkańcy - poczciwi, pobożni i pracowici ludzie - decydują się dać schronienie obcej, młodej kobiecie. Grace ucieka przed bandą gangsterów, a za wsparcie społeczności Dogville godzi się rewanżować drobnymi pracami. Z czasem mieszkańcy miasteczka rozsmakowują się w poczuciu władzy nad dziewczyną, dręcząc ją i wykorzystując w coraz bardziej haniebny sposób. W spektaklu wyreżyserowanym przez Marka Kalitę i Aleksandrę Popławską, która również zagra rolę Grace, wystąpią: Agnieszka Krukówna, Helena Norowicz, Anna Smołowik, Bartosz Porczyk i inni. Pięć dni później ten sam teatr zaprezentuje kolejną premierę - "Princess Ivonę" według sztuki Witolda Gombrowicza. W spektaklu reżyserowanym przez Omara Sangare główne role grają: Barbara Wrzesińska i Daniel Olbrychski, którym towarzyszą studenci Akademii Teatralnej w Warszawie.

Plakat spektaklu Wizyta starszej pani. / Fot. materiał Teatru Dramatycznego w WarszawieOstatni dzień września to premiera w Teatrze Dramatycznym. Wawrzyniec Kostrzewski zaprezentuje swoją wersję sztuki Friedricha Dürrenmatta "Wizyta starszej pani" z Haliną Łabonarską w roli Klary. Towarzyszyć jej będą m.in. Adam Ferency, Mariusz Drężek, Małgorzata Niemirska i Władysław Kowalski. To opowieść rozpięta między horrorem, komedią a sensacyjnym reportażem. Klara jak antyczna Medea i Czarna Mamba z filmu Tarantino, całe życie podporządkowała wyrównaniu rachunków. Dürrenmatt korzystając z klasycznego motywu pokazuje mechanizm działania pokusy i pyta, jak daleko można posunąć się dla pieniędzy - czytamy w zapowiedziach spektaklu Teatru Dramatycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tylko pozazdrościć mieszkańcom Warszawy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.