Facebook Google+ Twitter

Warszawa Singera - VII edycja festiwalu

Dzisiaj rozpoczyna się trwający do 5 września festiwal kultury żydowskiej - Warszawa Singera. Festiwal będzie obfitować w wydarzenia mające na celu przybliżyć warszawiakom oraz wszystkim gościom kulturę społeczności żydowskiej.

ul. Próżna / Fot. Dorota KorzebWarszawa Singera to festiwal, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2004 roku. Został on wtedy zorganizowany w 100. rocznicę urodzin Isaaca Bashevisa Singera, autora piszącego w języku jidysz, którego kariera, uwieńczona nagrodą Nobla w dziedzinie literatury, rozpoczęła się właśnie w Warszawie.

Każda z edycji festiwalu obfitowała w wydarzenia kulturalne takie jak: koncerty, wystawy, projekcje filmowe, przedstawienia teatralne w Teatrze Żydowskim, warsztaty języka jidysz, plastyczne, kulinarne, piosenki żydowskiej i tańca żydowskiego. Podczas nich można także zapoznać się z tradycyjną żydowską kuchnią i tradycyjnym,przedwojennym rzemiosłem. Patronat honorowy nad festiwalem objęli m.in. Prezydent M. St. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz ambasador Izraela w Polsce Zvi Rav-Ner.

Także w tym roku,w dniach 28.08-5.09, ulica Próżna oraz Plac Grzybowski będą tętniły życiem. Przez wszystkie dni zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń. Także od niedzieli aż do ostatniego dnia festiwalu będzie można zapoznać się codziennie z kuchnia żydowską pochodzącą z różnych stron świata. Imprezy zaplanowane są od wczesnych godzin po południowych do późnego wieczora. Wśród różnorodnych propozycji kulturalnych każdy znajdzie coś dla siebie.

Pełen program festiwalu znajduje się na stronie www.festiwalsingera.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marta Janik
  • Marta Janik
  • 30.08.2010 11:13

Festiwal jest tak różnorodny,i jest tyle rzeczy, które bym chciała zobaczyć, że nie wiem czy mi się to wszystko uda:) Na pewno trzeba zaliczyć Skrzypka na dachu i koncert Pendereckiego, ale polecam też filmy w Iluzjonie, albo chociaż spacer po ul. Próżnej, jest tam sporo atrakcji również dla dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Propozycji kulturalnych jest mnóstwo. Każdy może wybrać co mu pasuje. Ja uważam, że warto poznać, to czego nie znamy, by móc póżniej nt temat się wypowiadać.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.