Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Skimboarderzy zainaugurowali sezon

Początki skimbordingu sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku. Na plaży w Laguna Beach w Kalifornii miejscowi ratownicy, w przeważającej większości surferzy, dla zabawy zaczęli ślizgać się na falach rozbijających się o brzeg.

overall box / Fot. Mirek JanczewskiZabawy ratowników spodobały się innym surferom i od tego czasu sport rozprzestrzenił się na całym świecie.

przygotowanie do ślizgu / Fot. Mirek JanczewskiSkimboarder stoi na plaży i czeka na falę. Kiedy zobaczy odpowiedni moment zaczyna biec po brzegu, rzuca deskę płasko na wodę i wskakuje na nią. Wszystko dalej zależy od umiejętności skimmera i jego fantazji. Istnieje także inland/flatland skimboarding. Polega to na kompletnym freestylu na czymkolwiek, na czym można się ślizgać. Czyli od jeziora począwszy, na kałużach po deszczu skończywszy.

Inland daje także możliwość zbudowania poręczy do wykonywania slidów, funboxów oraz całej zabudowy skateparkowej. Deski wykorzystywane w skimboardingu są mniejsze i cieńsze od desek surfingowych, gdyż nie wymagają one tak dużej wyporności. Przeważnie są podłużne, lecz niektórzy używają też okrągłych. Nowoczesne deski wykonane są z pianki poliuretanowej lub polistyrenowej i powlekane są tkaniną z włókien szklanych lub węglowych. Wciąż korzysta się również z desek ze sklejki. Do Inlandu nadają się płaskie, bardziej jajowate, najczęściej drewniane skimmy.

best trick / Fot. Mirek JanczewskiWarszawska inauguracja sezonu odbyła się 11 lipca w skimparku Figlowisko. Zorganizowano go na terenie lodowiska, które z oczywistych względów jest latem nieczynne. Na torze długości blisko 25 m i szerokości 7 m organizatorzy przygotowali boxy i kickery, na których rozegrane zostały zawody w następujących konkurencjach:

Czarna na boxie / Fot. Mirek JanczewskiOVERALL BOX - najlepsza kombinacja tricków wykonanych na przeszkodzie (box, kicker)
OVERALL FLAT - najlepsza kombinacja tricków wykonanych na na wodzie bez wykorzystywania żadnych przeszkód
HIGH AIR - wyskok ponad taflę wody i przeskoczenie poprzeczki
BEST TRICK - najlepszy trick całych zawodów

Wyniki zawodów
mężczyźni box:
1.Tomo
2.Fish JR
3.Bąk

mężczyźni flat:
1.Lis
2.Bąk
3.Tomo

High Air:
Tomo

Best Trick:
Lis
wyróżnienie dla:
Tomasa

kobiety:
1.Czarna
2.Zuza
3.Bebe

Imprezę poprowadził Susi, który nie odmówił sobie udziału w zawodach (poza konkursem).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.