Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Skye Edwards zaśpiewa w klubie Stodoła

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-10-06 10:15

Morcheeba, jedna z najsłynniejszych na świecie grup triphopowych, znana m.in. z hitów "Rome Wasn't Built in a Day", "Trigger Hippie" czy "Blindfold", zagra dziś koncert w klubie Stodoła. I to w pierwotnym składzie, który zapewnił jej światowy rozgłos i miejsce w historii muzyki. Założyciele Morcheeby, bracia Paul i Ross Godfrey, po siedmiu latach znów występują bowiem z charyzmatyczną wokalistką Skye Edwards, która w 2003 r. rozpoczęła karierę solową.

Sky Edwards / Fot. PolskapresseMorcheeba, mająca na koncie osiem albumów i kilka milionów sprzedanych płyt, powstała w Londynie w 1995 r. i rok później zadebiutowała albumem "Who Can You Trust?". Rozgłos przyniosła Morcheebie jednak dopiero druga płyta "Big Calm" z 1998 r., która zawojowała stacje przebojów utworem "The Sea". Zespół cieszył się popularnością aż do odejścia Skye Edwards, która postanowiła rozpocząć karierę solową. Próby zastąpienia jej innymi piosenkarkami - Daisy Martey i Jody Stenberg - nie powiodły się.

Skye powróciła do Morcheeby kilka miesięcy temu, by nagrać z nią nowy album. "Blood Like Lemonade" ukazał się w czerwcu, przynosząc kolejny przebój "Even Though". Podczas dzisiejszego koncertu obok piosenek z nowej płyty usłyszymy również stare przeboje, które do dziś regularnie grywają rozgłośnie radiowe na całym świecie.

Morcheeba zagra dziś o godz. 18 w Stodole - Centralnym Klubie Studentów PW przy ul. Batorego 10. Bilety w cenie 130 zł można kupić na stronie www.eventim.pl lub w kasie Stodoły, tel. 22 825 60 31.

Karolina Kowalska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.