Facebook Google+ Twitter

Warszawa sprząta po ataku zimy

Atak zimy się skończył. Temperatura rośnie, a śnieg na warszawskich ulicach nadal zalega. Czas odśnieżyć stolicę.

 / Fot. Heidas, GNU Licencja Wolnej DokumentacjiZOM powoli zaczyna uprzątać Warszawę z zalegającego śniegu. Obecnie jest on usuwany tam, gdzie najbardziej przeszkadza: z przejść dla pieszych, miejsc płatnego, niestrzeżonego parkowania oraz centrum stolicy. Wywózka odbywa się nocą, by nie utrudniać ruchu.

RMF24 donosi,że niestety nie ze wszystkich miejsc śnieg zostanie usuniety, dlaczego? Jak mówi Ilona Fryczyńska z Zarządu Oczyszczania Miasta, "wywóz 1 metra sześciennego śniegu to koszt ok. 30 zł". Jest to zatem bardzo drogie przedsięwzięcie, szczególnie po zeszłotygodniowym ataku zimy, na który miasto wydało aż 17 mln zł.

Niestety nie wszyscy doceniają starania ZOM-u. Kierowcy skarżą się na nieodśnieżone miejsca parkingowe. Jednak nie za wszystko odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta, większość parkingów podlega zarządom dzielnic i firmom obsługującym parkomaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Grzegorz Lange
  • Grzegorz Lange
  • 09.12.2010 08:48

Proszę o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Firma obsługująca parkomaty nie jest odpowiedzialna za usuwanie śniegu i sprzątanie parkingów. Jeżeli ZOM tak twierdzi to znaczy że sami nie wiedzą za co odpowiadają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.