Facebook Google+ Twitter

Warszawa sprząta po burzy

Strażacy zmagają się z usuwaniem skutków piątkowej ulewy. Zalane zostały ulice, piwnice i garaże, poprzewracane drzewa, w części miasta brakowało prądu. W sobotę w wielu miejscach nadal trzeba wypompowywać wodę.

Olbrzymie kałuże na Wisłostradzie po burzy jaka przeszła nad Warszawą. / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiW części miasta nie było prądu: w Wawrze, Olszynce Grochowskiej, Ząbkach i Radzyminie. Wejścia na stacje metra Ursynów, Imielin i Kabaty były przez kilkanaście minut zamknięte. Około godz. 22 wyłączono z ruchu stację Ratusz Arsenał - wcześniej taka sytuacja była na Stokłosach.

TVN Warszawa informował o zalanych ulicach: Dźwigowej i Arbuzowej przy al. Wilanowskiej, Grójeckiej przy PKP Rakowiec, Ząbkowskiej i Markowskiej na Pradze Północ, Woroniczej u zbiegu z Samochodową.

- Mamy zgłoszenia z całej Warszawy, ale najwięcej z Wawra i Rembertowa, gdzie nawałnica przeszła na początku. Głównie są to połamane drzewa i gałęzie. Mamy informacje o uszkodzonych pojazdach i domach – donosiła Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Mazowiecka straż pożarna do 21.00 otrzymała ok. 300 zgłoszeń, dotyczących głównie podtopień budynków użyteczności publicznej, garaży i piwnic. Poza Warszawą najbardziej ucierpiały powiaty piaseczyński, wołomiński, grodziski, otwocki i garwoliński - donosi Polska Agencja Prasowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak się nabrudziło to normalne, że się sprząta czy to aż taka sensacja, że świeci o tym na pierwszej stronie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.