Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Startuje nowy projekt dla seniorów

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-09-30 19:38

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji rusza Białołęcka Akademia Wiedzy skierowana do seniorów.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/Geriatrics#mediaviewer/File:Nurse_in_geriatry.jpgW ofercie BAW znajdą się nie tylko wykłady, kursy czy zajęcia artystyczne, ale i wspólne zwiedzanie, m.in. Centrum Nauki Kopernik czy Centrum Sztuki Współczesnej. Udział w akademii pozwoli również słuchaczom na poszerzenie wiedzy o historii Warszawy.

W czasie semestru zaplanowano cykl prezentacji multimedialnych przybliżających dzieje stolicy. Nie zabraknie również ciekawostek związanych z Białołęką, które będzie można poznać na spacerach z przewodnikiem.

Celem projektu jest budowa relacji międzypokoleniowych, zależy nam także na tym, aby seniorzy poznali nowe kierunki w kulturze oraz nabyli umiejętności związane ze zmianami społecznymi – powiedział Krzysztof Mikołajewski, dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury, inicjator projektu.

W programie akademii znalazł się też cykl wykładów z psychologiem. W czasie spotkań seniorzy dowiedzą się jak bezkonfliktowo porozumieć się z córką, zięciem czy wnuczkiem. Zwrócą uwagę na to, w jaki sposób postrzegać świat i inne pokolenie, ale i jak mówić, by zostać wysłuchanym.

Nie zabraknie również muzyki. Osoby biorące udział w projekcie poznają tańce z różnych stron świata, m.in. bałkańskie, ukraińskie, rosyjskie, izraelskie cygańskie i oczywiście polskie. Będą mogli malować na jedwabiu, wykonają własny witraż i wezmą udział w produkcji filmu. Jak podkreślają pomysłodawcy inicjatywy, ważnym elementem akademii jest odpowiednio dobrana oferta kulturalna.

Poprzez swoje działania chcemy obalić mit, że seniorzy niechętnie pojawiają się w instytucjach kultury – tłumaczy dyrektor Krzysztof Mikołajewski. – Dzisiejsi seniorzy stają się coraz bardziej aktywni i twórczy dlatego staraliśmy się stworzyć miejsce na miarę ich oczekiwań – dodaje Dominik Wendołowski, instruktor teatralny prowadzący od 10. lat Teatr „Pora na Seniora” oraz koordynator Białołęckiej Akademii Wiedzy.

Wykład inauguracyjny i spotkanie organizacyjne już 1 października, o godz. 10.30. w sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Więcej informacji o nowym projekcie można się dowiedzieć pod nr telefonu: 22 884 46 25 lub www.bok.waw.pl, zgłoszenia: baw@bok.waw.pl .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.