Facebook Google+ Twitter

Warszawa. "Station de corps", czyli Scena Tańca Studio

W dniach 22 – 24 marca 2016 roku sceną warszawskiego Teatru Studio zawładnie taniec. Stanie się tak w ramach drugiej edycji Sceny Tańca Studio. W środę, 16 marca br., na konferencji prasowej podano szczegóły tej imprezy.

Scena ze spektaklu Zagubieni w skórze Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. / Fot. materiał Teatru Studio w WarszawieBieżąca edycja Sceny Tańca Studio jest kontynuacją zainaugurowanej we wrześniu minionego roku prezentacji najwybitniejszych spektakli tanecznych tworzonych na różnych scenach naszego kraju. Przez trzy dni każdego miesiąca były one pokazywane na scenie Teatru Studio w Warszawie. Do grudnia 2015 r. zaprezentowano ponad 50 wydarzeń artystycznych, w których wzięło udział prawie 200 artystów, których podziwiała ponad pięciotysięczna widownia. Każda z czterech odsłon I edycji STS miała swojego patrona artystycznego, a byli nimi: Niżyński, Drzewiecki, Tomaszewski i Kantor. Przedstawiono łącznie 39 spektakli muzyczno – tanecznych autorstwa m.in. Pawła Sakowicza, Agaty Maszkiewicz i Mikołaja Mikołajczyka. Sukces imprezy zadecydował o jej kontynuowaniu w 2016 roku.

Pierwsza odsłona tegorocznej edycji Sceny Tańca Studio odbyła się na początku stycznia pod hasłem "Walka postu z karnawałem". Druga, "Station de corps" przypada na szczególny czas, jakim jest Wielki Tydzień. – Otwieramy marcową Scenę Tańca Studio przypomnieniem wcielenia, śmierci i zmartwychwstania Boga-Człowieka, kończymy przypomnieniem ofiary ludzkiej choć multiplikowanej do niewyobrażalnych nawet dziś rozmiarów – pisze w tekście kuratorskim jedna z kuratorek STS,Teatr Studio w Warszawie zaprasza w dniach 22 - 24 marca 2016 r. / Fot. Facebook/Teatr Studio Jadwiga Majewska. Stąd udział Kieleckiego Teatru Tańca z przedstawieniem "Pasja" Elżbiety Szlufik - Pańtak i Grzegorza Pańtaka, nawiązującym bezpośrednio do męki Chrystusa. Na scenie Teatru Studio zaprezentuje się także Warszawski Teatr Tańca ze spektaklem "Kolarz", Sopocki Teatr Tańca z widowiskiem "Wszystko co widać. OHIO", Tomasz Bazan ze "Station de corps". Do udziału w bieżącej edycji STS zaproszono ponadto teatry tańca z Krakowa ("Nesting"), Lublina ("Hello Kitty") i Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK ("Zagubieni w skórze"). Oprócz spektakli teatralnych (w sumie zostanie ich pokazanych osiem) na program Sceny Tańca Studio złożą się również projekcje filmów z międzynarodowego konkursu filmów tańca Dances with Camera, warsztaty prowadzone przez Joannę Czajkowską i "czytANKI perFORMAtywne" w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej. Szczegółowy program prezentacji i wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej: http://teatrstudio.pl/aktualnosci/news,332,scena-ta%C5%84ca-studio

Kolejna odsłona Sceny Tańca Studio odbędzie się pod koniec lipca bieżącego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.