Facebook Google+ Twitter

Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu - zdobądź 40 tys. na swój biznes

Ruszyła rekrutacja do wspólnego projektu Urzędu m.st. Warszawy i Akademii Leona Koźmińskiego zatytułowanego "Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu". Projekt finansowany przez Europejski Fundusz Socjalny daje warszawiakom możliwość uczestniczenia w szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości oraz prowadzenia firmy i zdobycia dotacji na otwarcie własnej firmy w wysokości nawet 53 tys. zł.

Według oficjalnych informacji podanych na konferencji prasowej, jest to najprawdopodobniej największa tego typu inicjatywa w kraju, a jej celem ma być promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia w stolicy oraz zwiększenie liczby firm działających na jej obszarze.

W programie "Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu" mogą wziąć udział mieszkańcy Warszawy od 18 roku życia, pracujący lub długotrwale bezrobotni, którzy nie prowadzili w kraju działalności gospodarczej przez okres 1 roku przed rozpoczęciem programu.

Aby wziąć udział w programie należy wypełnić kwestionariusz na stronie projektu: www.stolicabiznesu.warszawa.pl. Do udziału w pierwszej turze zakwalifikuje się 120 osób a 30 z nich otrzyma dotacje. Rekrutacja trwa do 31 lipca 2009, a kolejna tura odbędzie się jesienią.
Uczestnik programu nie musi wykładać żadnych środków finansowych z własnej kieszeni - choć wiadomo, że jest to wskazane, jeśli oczywiście ma takie możliwości.

Miasto zajmuje się koordynacją projektu a rolą Akademii Leona Koźmińskiego jest zapewnienie wykwalifikowanej kadry, która poprowadzi szkolenia. Opiekunem projektu jest prof. Jerzy Cieślik, pracownik ALK, w okresie 1990-2003 współzałożyciel, Członek Zarządu, a w latach 1996-2000 prezes zarządu międzynarodowej firmy doradczej Ernst&Young w Polsce.

Do udziału w projekcie warto zachęcić wszystkich, którzy mają ciekawe i nowatorskie pomysły, przez nowatorskie rozumiem związane z nowoczesnymi technologiami. Podejście do klienta czy sposób realizacji usługi może być nowatorski bez ich udziału. Ważne, żeby pomysł był możliwy do zrealizowania. Biorąc udział w programie będziesz miał/miała okazję dopracować go pod okiem specjalistów z dziedziny zarządzania, którzy nie tylko doradzą Ci jak dostosować pomysł do panujących na rynku warunków, ale również jak zdobyć dalsze fundusze na jej prowadzenie - jeśli pomysł okaże się rozwojowy.

Przykre jest to, że władze miasta uznały za ważniejszy inny temat i na konferencji prasowej nie pojawiła się nawet pani prezydent. Wolała prezentować swój poprawny politycznie wizerunek i uczestniczyć w konferencji dot. budowy Muzeum Historii Żydów Polskich. Konferencja dot. projektu odbyła się w ciemnym kącie, ale i tak projekt na pewno będzie miał większy wpływ na przyszłość miasta i jego dobro niż ten faworyzowany przez Gronkiewicz-Waltz. Jak zwykle, politycy swoje a ludzie biznesu swoje - i dobrze, póki nie włażą nam w drogę...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.