Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26350 miejsce

Warszawa: straż miejska zatrzymała nielegalnego handlarza czereśni

W piątek, 9 czerwca, przy warszawskim metrze Centrum, straż miejska zatrzymała nielegalnego sprzedawcę czereśni. "Bohaterem" zdarzenia" stał się jednak przypadkowy świadek zdarzenia.

 / Fot. Magdalena KowalewskaZbulwersowany zatrzymaniem handlarza przechodzień, aby odwrócić uwagę mundurowych z wielkim impetem i rozbiegiem potrącił skrzynię z owocami tak, że cały towar znalazł się na chodniku. Zdarzenie zainteresowało śpieszących się ludzi, którzy przystawali i obserwowali strażników.

A strażnicy retorycznie pytali: - Kto teraz to posprząta? Przechodzień, który wyraził swoje niezadowolenie szybko uciekł z miejsca zdarzenia.

Porozrzucane czereśnie musiał posprzątać ich sprzedawca, który próbował przekonać straż miejską, by nie wymierzała mu kary za nielegalny handel. Tym razem udało się dojść do porozumienia z patrolem. Zazwyczaj takie sytuacje kończą się mandatem.

Straż miejska regularnie usuwa stoiska ulicznych sprzedawców. Także okolice Dworca Wileńskiego przypominają bazar, ale sprzedawcy nie boją się służb porządkowych. Na widok patrolu uciekają, a ci, którzy wpadną w ręce strażników płacą mandaty i sprzedają dalej. Opłata za nielegalny handel na ulicy wynosi nawet do 500 zł, ale mimo wszystko opłaca się ją uregulować i nadal handlować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.