Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Światowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych

9 czerwca odbędzie się Światowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych (ILCAD).

Dzień ten będzie wyjątkowy w tym roku z tego względu, że Polska objęła przewodnictwo. W związku z powyższym do naszego kraju przyjadą przedstawiciele wielu spółek kolejowych z całego świata.

Obchody zaczną się już 7 czerwca. ILCAD skupia działania poszczególnych instytucji w zakresie edukacji i promocji bezpiecznego zachowania na i w pobliżu przejazdów kolejowo-drogowych. Inicjatywa bazuje na imprezach odbywających się w różnych krajach. Jest to projekt, który ma na celu pomoc społeczeństwu w zrozumieniu, że wypadków kolejowo-drogowych możemy unikać, jeśli będziemy przestrzegać zasad ruchu drogowego i zastanawiać się nad odpowiednim zachowaniem na i w pobliżu przejazdów kolejowych. ILCAD dotyczy sektora drogowego, agencji rządowych, przedsięwzięć kolejowych, zarządców infrastruktury kolejowej, policji, organizacji non-profit.

Członkowie kampanii to 45 krajów zarówno europejskich jak i organizacji międzynarodowych (CER, EIM, UIC), Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu (ETSC), Europejskie Forum Przejazdów Kolejowych (ELCF), Europejska Agencja Kolejowa (ERA). W 2010 roku do ILCAD przyłączyli się również: Wydział Transportu w Ekonomicznej Komisji Krajów Zjednoczonych dla Europy, Latynoamerykański Związek Kolei (ALAF) i Australijskie Stowarzyszenie Kolei (ARA).

Plan obchodów:

7 czerwca w godz. od 17.30 do 18.30 w warszawskim hotelu Victoria - konferencja pt. „Co jeszcze możemy zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych?” W holu hotelu przed wejściem na konferencję będzie umieszczona wystawa obrazująca materiały nadesłane z krajów członkowskich ILCAD-u, używane do działań informacyjno-promocyjnych. Konferencja prowadzona jest w języku angielskim i będzie transmitowana on-line.

8 czerwca do godz. 14.00 do 18.00 - wydarzenia specjalne dla prezesów.
Na placu Teatralnym odbędą się różne atrakcje jak m.in.: test alkogogli, symulator dachowania, symulator zderzenia, komputerowy symulator wypadku, pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokaz SOK-istów. Będzie też wydzielony plac manewrowy do jazdy na trolejach oraz do jazdy zręcznościowej (z talerzem stewarda i lancą).

9 czerwca od godz. 9:30 - symulacja wypadku i wydarzenia towarzyszące: ul. Zabraniecka w Warszawie – symulacja wypadku na przejeździe, briefing prasowy

Na placu Zamkowym:
- od godz. 11.30 nastąpi otwarcie wystawy poświęconej tematyce kampanii, którą będzie można oglądać do 16 czerwca;
- od godz. 11.30 do 15.00 - zbiórka krwi dla ofiar wypadków;
- od godz. 11.45 do 12.30
- przedstawienie edukacyjne dla najmłodszych pt. „Aban i bezpieczny przejazd”;
- wystawa prac plastycznych, które wzięły udział w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Organizację Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowy Związek Kolei.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.