Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3593 miejsce

Warszawa: Święty Mikołaj u najmłodszych pacjentów szpitala

Boże Narodzenie to wyjątkowe święta. Dzieci czekają na nie przez cały rok, a szczególnie na św. Mikołaja. Dla maluszków przebywających w szpitalu przy ul. Niekłańskiej było to pierwsze w życiu spotkanie z jegomościem w czerwonym stroju.

Święty Mikołaj w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej. / Fot. Dorota GawrylczykŚwięty Mikołaj, który pojawił się na Oddziale Patologii Noworodka i Niemowlęcia (PNiN) w wigilijne popołudnie był nie lada zaskoczeniem dla małych pacjentów jak i ich opiekunów. Oprócz paczek z prezentami dla dzieci, rodzice przebywający na oddziale otrzymali kartki z życzeniami świątecznymi przygotowane specjalnie na tę okazję przez pielęgniarki.

– To są wyjątkowe święta. Personel pielęgniarski tą akcją chciał sprawić aby maluszki poczuły ducha tych świąt, aby uśmiech zagościł na ich twarzach – mówiła Beata Parobczy, pielęgniarka koordynująca Oddziału Patologii Noworodka i Niemowlęcia. – Jesteśmy wdzięczni dyrekcji szpitala za umożliwienie realizacji inicjatywy oraz firmom za produkty dzięki którym mogłyśmy przygotować paczki – dodała.

Święty Mikołaj w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej / Fot. Dorota GawrylczykInicjatywa chociaż na chwilę pozwoliła zapomnieć małym pacjentom o chorobie oraz przyniosła ogromną satysfakcję jej organizatorom. – Miło patrzeć jak uśmiech i radość goszczą na twarzach najmłodszych pacjentów. Wizyta świętego Mikołaja była dużym przeżyciem dla maluszków, zwłaszcza, że było to ich pierwsze w życiu spotkanie z nim. Chciałyśmy ofiarować chociaż odrobinę radości dzieciom, które mimo, iż wspierane są obecnością swoich rodziców, nie mogą w pełni cieszyć się magią świąt Bożego Narodzenia – stwierdziła Alina Zienowicz, inicjatorka akcji i pielęgniarka pracująca na oddziale.

Św. Mikołaj w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej. / Fot. Dorota GawrylczykNa Oddział PNiN przyjmowane są dzieci, które nie ukończyły 1. roku życia. Rocznie hospitalizowanych jest tu ok. 2 tys. małych pacjentów w zakresie chorób układu oddechowego, moczowego, pokarmowego, gorączek nieznanego pochodzenia, wad wrodzonych oraz innych ostrych stanów chorobowych wymagających diagnostyki i leczenia w warunkach szpitalnych. Na przełomie 2011 i 2012 r. oddział został wyremontowany i zmodernizowany, co spowodowało znaczącą poprawę warunków w jakich hospitalizowani są najmłodsi mieszkańcy Warszawy i województwa mazowieckiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.