Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Szósty konwent fantastyki Avangarda 2010 za nami

W niedzielę zakończyła się szósta edycja warszawskiego konwentu fantastyki "Avangarda", opatrzonego hasłem: Wyobraźnia Kolektywna. Przez cztery dni Zespół Szkół nr 37 im. Anny Osieckiej gościł ponad 1400 konwentowiczów.

Patronem imprezy jest serwis Wiadomości24.pl

Trzydziestostopniowy upał mógł zniechęcać, ale nie okazał się jednak przeszkodą nie do pobicia, co było widać po dość długiej kolejce osób czekających przed frontowym wejściem do budynku szkoły i to na dwie godziny przed otwarciem punktu akredytacyjnego, co miało nastąpić o godzinie czternastej. Pierwsze osoby wkroczyły na teren imprezy zaledwie w parę minut po rozpoczęciu przyjmowania opłat wejściowych, co pokazało sprawność organizacyjną i pozwalało na szybkie skracanie ogonka. Po otrzymaniu pakietu dodatków oraz broszurek reklamowych zaprzyjaźnionych z konwentem firm, i przypięciu identyfikatora, pozostało już tylko korzystać z atrakcji przygotowanych na tegoroczną Avangardę.
Imperialni szturmowcy w czasie inwazji na pobliski sklep spożywczy / Fot. Jacek Okniński
Na potrzeby konwentu zagospodarowano aż trzy budynki, nazwane w Teczce Informacyjnej (programie konwentu) blokami i oznaczone odpowiednimi literami: A, B, C zawierające łącznie sześć pięter oraz obszary podziemne. Znalazło się zatem dość miejsca, by pomieścić wszystkie bloki programowe, a było ich 13! Ich tematyka była bardzo szeroka, co każdemu dawało możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Literatura fantasy, Gwiezdne Wojny, Star Trek, historia Polskiej Republiki Ludowej, nauki ścisłe, gry RPG - to tylko część z poruszanej tematyki. Były też atrakcje wybiegające poza przyjęte standardy, ale one również cieszyły się sporym zainteresowaniem i dużą frekwencją zaciekawionych osób.
Oddział ZOMO pilnujący porządku na imprezie. / Fot. Jacek Okniński
Dużej ekspozycji doczekała się seria filmów Gwiezdne Wojny. Obok tradycyjnego bloku programowego wypełnionego prelekcjami, panelami dyskusyjnymi i konkursami wiedzy, odbywał się też drugi, prowadzony przez członków portalu Interaktywnie z GwiezdneWojny.com.pl. Miał on postać dużej wystawy poświęconej w pełni gwiezdnej sadze. Przyciągała ona uwagę różnorodnością eksponatów, od modeli statków widzianych w filmach, po stroje poszczególnych postaci. Samo słowo interakcja nie znalazło się tutaj bez powodu, każdy chętny mógł spróbować sił w szkoleniu imperialnych sił zbrojnych, czy poćwiczyć skomplikowaną sztukę fechtunku bronią rycerzy Jedi, mieczem świetlnym. Wszystko to pod czujną strażą odzianych w charakterystyczne, białe uniformy Storm Trooperów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.