Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Taksówkarze chcą się rozprawić z "przewozem osób"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 08:40

Kierowcy taksówek wyjechali w środę na ulice miasta, aby zademonstrować swój sprzeciw wobec nieuczciwej konkurencji. Zdaniem licencjonowanych taksówkarzy, usługi nazywane "przewozem osób" to "piractwo", które powinno zostać zlikwidowane.

Warszawska taksówka / Fot. PAP/Tomasz GzellWładze Warszawy potwierdzają, że do ratusza docierają skargi na nieuczciwych przewoźników. Turyści lub osoby, które nie znają topografi miasta a skorzystają z usług nielicencjonowanego przewoźnika płacą nawet 20 zł. za kilometr jazdy. W Warszawie oficjalna cena przejazdu kształtuję się w granicach 2 złotych za kilometr.

W Warszawie zarejestrowanych jest około 8 tysięcy taksówek. Nie wiadomo, ile jest firm jeżdżacych w ramach usługi "przewóz osob". Władze Warszawy wydają licencje taksówkowe dopiero po zdaniu egzaminu z topografi miasta, dodatkowo kierowca musi przedstawić zaświadczenie o niekaralności.

Taksówkarze na znak protestu przejechali w kolumnie z Placu Bankowego pod Kancelarię Premiera, gdzie złożyli swoją petycję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.