Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Taksówkarze wyjechali na ulice

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 11:10

Kierowcy taksówek wyjeżdżają właśnie na ulice miasta, aby zademonstrować swój sprzeciw wobec nieuczciwej konkurencji. Zdaniem licencjonowanych taksówkarzy, usługi nazywane "przewozem osób" to "piractwo", które powinno zostać zlikwidowane.

Władze Warszawy potwierdzają, że do ratusza docierają skargi na nieuczciwych przewoźników. Turyści lub osoby, które nie znają topografii miasta, a skorzystają z usług nielicencjonowanego przewoźnika, płacą nawet 20 złotych za kilometr jazdy. W Warszawie oficjalna cena przejazdu to około 2 złotych za kilometr.

Taksówkarze mają przejechać w kolumnie z Placu Bankowego pod Kancelarię Premiera i ma być to przejazd a nie blokada ruchu. Związkowcy mówią, że demonstracja nie jest skierowana przeciwko mieszkańcom stolicy, należy się jednak spodziewać utrudnień komunikacyjnych.

W Warszawie zarejestrowanych jest około 8 tysięcy taksówek. Nie wiadomo, ile jest firm jeżdżących w ramach usługi "przewóz osób". Władze Warszawy wydają licencje taksówkarskie dopiero po zdaniu egzaminu z topografii miasta, dodatkowo kierowca musi przedstawić zaświadczenie o niekaralności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Przewóz osób" też jest tańszy i to znacznie. Wielu bezrobotnych skorzystało z tej szansy, pobrali kredyty, zakupili samochody i wyposażyli je w niezbędne urządzenia (radio, kasa fiskalna i t.p.). Nieuczciwi przewoźnicy znajdują się tak w "legalnych" jak i "nielegalnych" korporacjach. Dużo słyszeliśmy o "taksówkowych mafiach". Teraz nasze władze pod wpływem nacisków, prawdopodobnie zmienią przepisy uzasadniając swoją decyzje jak wyżej. Pytanie: co zrobią pozbawieni pracy, często zadłużeni przewoźnicy, którzy będą musieli znaleźć sobie inne zajęcie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samo życie. Konkurencja, - tyle że nieuczciwa. Wojna toczy się też pomiędzy PKS, a właścicielami busów, którzy podbierają pasażerów z przystanków, w tym jednak przypadku busy bywają tańsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.