Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Tarcze do drążenia metra gotowe

Oficjalnie odebrano dwie pierwsze tarcze TBM, które będą drążyć tunele II linii warszawskiego metra. Do pracy ruszą jednak dopiero pod koniec roku.

Maszyna drążaca - fotografia ilustrująca / Fot. Erikt9, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Matilda_TBM.jpgKonsorcjum AGP, wykonawcy centralnego odcinka II linii metra odebrało w niemieckim Schwanau dwie maszyny drążące TBM. Każda z nich mierzy 97 metrów i waży 615 ton. Skonstruowane specjalnie na potrzeby warszawskiego metra, mają sobie poradzić zarówno z głazami narzutowymi, piaskiem, jak i gliną.

Jak tłumaczy TVN Warszawa Dymitr Petrow-Ganew z firmy Herrenknecht, producenta maszyn, tarcze muszą być teraz rozebrane i w częściach przetransportowane do Warszawy. Operacja ta może trwać około miesiąca. Następnie montaż i umieszczenie ich w szybie startowym zajmie kolejne dwa miesiące.

Czytaj też: II linia metra. Od 18 czerwca nie pojedziesz Świętokrzyską

Ustalono już jak będą pracować poszczególne TBM-y. Pierwszy z nich będzie drążył tunel od ronda Daszyńskiego, aż do dworca Wileńskiego. Drugi wydrąży łącznik pomiędzy I i II linią a także południowy odcinek tunelu do Powiśla. Trzecia maszyna, gotowa za dwa miesiące, ma przekopać południowy tunel pod Wisłą - podaje tvn warszawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.