Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Teatr Kamienica o aktualności wojny

Z okazji 66. rocznicy powstania warszawskiego Teatr Kamienica wystawia "Pamiętnik z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. Nowoczesna oprawa spektaklu ma opowiedzieć o aktualności wojny, która zawsze przecież gdzieś trwa.

 / Fot. http://teatrkamienica.pl/Spektakl "Pamiętnik z powstania warszawskiego", będący inscenizacją dzieła Mirona Białoszewskiego o tym samym tytule, miał premierę 2 października 2009 r. i został uznany przez "Politykę" (nr 51/2009) za jedno z dziesięciu najważniejszych wydarzeń kulturalnych zeszłego roku.

Przedstawienie wyreżyserowane przez Jerzego Bielunasa pokazuje tragizm przedzierania się powstańców przez kanały i piwnice Warszawy po upadku powstania. Trupa składa się z 11 aktorów młodego pokolenia: Marty Ledwoń, Agnieszki Matysiak, Katarzyny Priwieziencew, Kariny Seweryn, Marty Uszko, Moniki Węgiel, Wojciecha Brzezińskiego, Artura Gotza, Kamili Kuldy, Sławomira Zapały, Macieja Skuratowicza, Macieja Sufy i Jarosława Wierzbickiego.

Spektakl nie emanuje patosem. Potoczność języka oraz współczesna, rockowa muzyka Mateusza Pospieszalskiego połączona z choreografią laureata "You can dance" z 2007 roku, Macieja Florka, nadają widowisku aktualności. Aktorzy nie są podzieleni na role, wszyscy grają przecież całą powstańczą Warszawę.

"Pamiętnik z powstania warszawskiego" ma zostać wystawiony ponownie z okazji 66. rocznicy powstania. Spektakle odbędą się 30 i 31 lipca oraz 1 sierpnia. Bilety w cenie 30 i 50 złotych.

Zdjęcia z prób: Teatr Kamienica

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.