Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10808 miejsce

Warszawa. Teatr Polonia zaprasza na "Mgnienie"

Już 10 grudnia 2015 roku Teatr Polonia w Warszawie zaprasza na kolejną premierę. Na Małej Scenie zaprezentowana zostanie sztuka "Mgnienie" Phila Portera w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak i w reżyserii Adama Sajnuka.

Plakat do Mgnienia Phila Portera w Teatrze Polonia w Warszawie. / Fot. materiał Teatru Polonia w WarszawieNa deskach Teatru Polonia wciąż można oglądać dwa spektakle wyreżyserowane przez Adama Sajnuka: "Konstelacje" Nicka Payne'a oraz "Happy now?" Lucindy Coxon. Obecnie sięgnął on po tekst napisany przez znanego brytyjskiego dramaturga Phila Portera w 2012 roku. "Mgnienie" (w oryginale" "Blink") opowiada historię dwojga dwudziestolatków, pochodzących z bardzo różnych światów. Sophie wychowywała się w Londynie w rodzinie o skomplikowanej historii, Jonasz natomiast dorastał w zamkniętej wspólnocie religijnej. Pewnego dnia w stolicy Wielkiej Brytanii ich losy splatają się ze sobą.

Do głównych ról Adam Sajnuk zaangażował dwójkę młodych aktorów. Justyna Ducka jest tegoroczną absolwentką Wydziału Aktorskiego wrocławskiej filii PWST w Krakowie. Jest laureatką nagrody im. Małgorzaty Napiórkowskiej dla najlepszej studentki 2014 r. Podczas przedstawień dyplomowych współpracowała m.in. z Agatą Dudą - Gracz, Remigiuszem Brzykiem i Pawłem Łysiakiem. Na profesjonalnej scenie debiutowała w "Dzieciach z Bullerbyn" granych w stołecznym Teatrze Syrena. Grający rolę Jonasza zagra student Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Adrian Brząkała. Wcześniej grał już w filmie Laurence'a Walsha "Dlaczego tutaj jesteś", który był pokazywany m.in na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Warszawskim Festiwalu Filmowym. Rola w "Mgnieniu" to jego debiut teatralny.

Scenografia do spektaklu została przygotowana przez Katarzynę Adamczyk, kostiumy to dzieło Łukasza Kowalika, muzykę skomponował Michał Lamża. Po premierze "Mgnienie" zostanie do konca bieżącego roku sześć razy: 12, 13, 19, 20, 26 i 27 grudnia 2015 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Po przeczytaniu recenzji zaciekawił mnie temat spektaklu, więc wybiorę się do teatru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybieram się na tę sztukę tuż po premierze. Jestem jej bardzo ciekawa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spektaklowi życzę powodzenia! Zapewne będzie się iskrzyć, bo materiał dość kontrowersyjny; patrząc na trudne "rodzinne" pochodzenie obojga - skąd inąd nie zawinionych: młodych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy temat spektaklu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.