Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Teatr Studio dla chorych i osadzonych

Warszawski Teatr Studio rozpoczyna realizację nowego interesującego projektu zatytułowanego "Studio Live" skierowanego do osób przebywających w szpitalach i więzieniach.

Teatr Studio w Warszawie. / Fot. Krzysztof KrzakW pierwszej edycji projektu zostaną zaprezentowane dwa spektakle z aktualnego repertuaru warszawskiego teatru: "Jak zostałam Wiedźmą" Doroty Masłowskiej w reżyserii Agnieszki Glińskiej z Kingą Preis, Dorotą Landowską i Marcinem Bosakiem w rolach głównych oraz "Jednocześnie", monodram Jewgienija Griszkowca wyreżyserowany przez Łukasza Garlickiego w wykonaniu Łukasza Simlata.

W ramach projektu "Studio Live" zostaną przeprowadzone cztery bezpośrednie transmisje tych spektakli dla widzów Szpitala Dziecięcego im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym (11 listopada br., godz. 13) i Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu (4 grudnia, godz.11.30). Natomiast 18 i 19 grudnia o godzinie 17 transmisje przedstawień Teatru Studio obejrzą osoby osadzone w warszawskim areszcie śledczym na Grochowie i zakładu karnego w Siedlcach. Transmisje zostaną przeprowadzone w taki sposób, żeby jej odbiorcy mogli zobaczyć również publiczność znajdującą się w teatrze. Każdy spektakl rozpoczynał się będzie od poinformowania gości siedzących na widowni, że razem z nimi spektakl oglądają osoby przebywające w więzieniach lub szpitalach.

Każdemu spektaklowi towarzyszyć będą warsztaty i spotkania z twórcami. Będzie to okazja, by odbiorcy wyrazili swój pogląd na temat wydarzenia, w którym uczestniczyli, ocenili go, podzielili się wrażeniami i emocjami wywołanymi przez obejrzany spektakl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny pomysł!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.