Facebook Google+ Twitter

Warszawa teatralna. Nowy cykl Domu Spotkań z Historią

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-21 15:59

Nowy cykl DSH – spotkania i spacery. 28 marca – 16 czerwca 2012. Dom Spotkań z Historią inauguruje nowy cykl - o wielkich XX-wiecznych aktorach, legendach warszawskiego teatru.

 / Fot. materiały prasowePatrząc na historię Warszawy przez pryzmat sceny, przywołamy lata, kiedy teatr był najważniejszym ośrodkiem życia kulturalnego i… towarzyskiego, a aktorzy – bohaterami masowej wyobraźni.
Niezapomniane kreacje aktorskie Aleksandra Zelwerowicza, Juliusza Osterwy, Elżbiety Barszczewskiej, Tadeusza Fijewskiego to ważna i trochę już zapomniana część historii Warszawy.

Zanurzymy się w ich barwne i dramatyczne biografie, przywołamy ich niezapomniane role, odkryjemy ich związki z Warszawą - zajrzymy do teatrów, w których pracowali, postaramy się odnaleźć miejsca, gdzie mieszkali, odpoczywali, bawili się... Odbędziemy razem z nimi podróż w dwudziestolecie międzywojenne, ale odwołamy się także do lat okupacji i okresu powojennego.

Spotkaniom towarzyszyć będą warszawskie spacery po miejscach związanych z bohaterami cyklu. Zajrzymy m.in. za kulisy Teatru Polskiego, do niedostępnych zakamarków Akademii Teatralnej i Teatru Collegium Nobilium, a także do Sal Redutowych Muzeum Teatralnego w Teatrze Wielkim, gdzie na uczestników spaceru czekać będzie niespodzianka.

Patronem cyklu jest Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, opiekę merytoryczną sprawuje prof. AT Barbara Osterloff, prorektor Akademii, a rozmowy z gośćmi-ekspertami prowadzić będzie dziennikarz Rafał Sławoń.

Nowy cykl w Domu Spotkań z Historią:

- 28 marca 2012 (środa) godz. 18:00, Aleksander Zelwerowicz. Biografia pisana od nowa. Gościem wieczoru będzie historyk teatru prof. AT Barbara Osterloff, autorka biografii Aleksandra Zelwerowicza. Fragmenty książki przeczyta Grzegorz Gierak.

- 25 kwietnia 2012 (środa) godz. 18:00, Gdy Osterwa przyjechał do Warszawy.
Gościem wieczoru będzie historyk teatru prof.AT Henryk Izydor Rogacki, prorektor Akademii Teatralnej w Warszawie oraz
Jarosław Gajewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.