Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23771 miejsce

Warszawa: Termin otwarcia Mostu Północnego jest nie do utrzymania

Części przęsła nurtowego potrzebne do budowy Mostu Północnego są nadal w Gdyni, mimo że od września ubiegłego roku powinny być w Warszawie. Kiedy pojawią się w stolicy? Nie wiadomo, bo przez krę na Wiśle nie ma warunków do transportu.

Trasa Mostu Północnego. W kolorze czerwonym odcinek w budowie / Fot. Marcin Floryan, GNU Free Documentation License wersja 1.2 Za inwestycje odpowiada Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Pierwotnie obiecywano, że oba brzegi rzeki uda się połączyć do końca ubiegłego roku. Jak widać obietnice nie zostały dotrzymane.

Powodem opóźnień jest brak przęsła, które obecnie znajduje się w porcie w Gdyni. Transport elementu nie jest jednak możliwy - przeszkadza w tym kra na Wiśle. Do Warszawy trzeba przewieźć trzy elementy o długości prawie 60 metrów i o wadze 50 ton każdy. Przewozu nie da rady także dokonać "na raz", potrzebne będą trzy kursy.

Jak podaje dla serwisu życieWarszawy.pl kapitan Jerzy Pielaciński z Żeglugi Wyszogrodzkiej, 24 lutego zaczęto scalanie elementów na pontonie w Gdyni i za trzy tygodnie będzie można prawdopodobnie wypłynąć, jeśli oczywiście zejdą lody. Podróż do Warszawy zwykle trwa dziesięć dni. W pesymistycznej wersji do końca czerwca powinno się udać przetransportować fragmenty konstrukcji.

Budowa Mostu Północnego / Fot. Ewa SzafranowiczInnego zdania jest kapitan żeglugi śródlądowej i znawca Wisły Mirosław Kaczyński. Wg niego przewóz przęsła w marcu jest nierealny. "Spójrzmy na prognozy pogody. Lodołamanie będzie trwało do końca marca. A w kwietniu może przyjść wysoka woda i to wprowadzi dodatkowe opóźnienia" - mówi Mirosław Kaczyński.

Za to wg rzecznika Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie Dariusza Bogacza oznakowanie szlaku na rzece będzie postawione prawdopodobnie pod koniec kwietnia, a wcześniejsze pływanie jest tylko na własną odpowiedzialność.

Z wiadomości wynika więc, że budowa Mostu Północnego opóźni się o kolejne dziewięć miesięcy. Pytanie tylko dlaczego? Jak podają meteorolodzy "kra na Wiśle to standard" i taki tok wydarzeń był znany już jesienią 2010 r. Jeśli inwestorzy chcieli skończyć zgodnie z harmonogramem to przęsło należało sprowadzić jesienią.

Rzeczniczka ZMID Agata Choińska mówi, że w styczniu i lutym trwały roboty zbrojeniowe. Teraz prace są wstrzymane z powodu mrozów, ale jak mówią drogowcy ruszą znów od poniedziałku.

Czytaj też:

Rusza budowa Mostu Północnego w Warszawie
Most Północny nie powstanie w terminie?
Warszawa. Trwa budowa Mostu Północnego
Warszawa. Most Północny nie zostanie otwarty w terminie

Źródło: ŻycieWarszawy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Czegoś tu nie rozumiem, jakim sposobem kra utrzymuje się na Wiśle od września 2010r. Jeśli w harmonogramie było że budowa zakończy się do końca 2010r. To dlaczego elementy szykować zaczęto w 2011 r w lutym. Ni jak nie mogę zrozumieć logistyki przedsięwzięcia. Czy za to opóźnienie nie powinna polecieć głowa, z analizy przebiegu prac na budowie mostu, nasuwa się stwierdzenie, że musi to być pusta głowa a więc i tak nic nie warta. Strata nie wielka. A następny wieszak do kapelusza, pewnie nie pchał by się na afisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.02.2011 00:17

Jak się dowiedziałem od nocnego stróża nikt na budowie nie słyszał, żeby Most Północny miał być oddany później niż w bieżącym roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nikita
  • nikita
  • 26.02.2011 10:43

Jak się podeprze terminy podporami, to się utrzymają :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako mieszkanka Białołęki jestem żywo zainteresowana jak najszybszym wybudowaniem mostu :):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to wynika, że Modlińska dalej będzie niemożebnie zakorkowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
natchniony
  • natchniony
  • 25.02.2011 19:27

i co z tego wynika?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wiesław dulecki
  • wiesław dulecki
  • 25.02.2011 17:54

czyli normalka brawo pani president brawo po...wszystkiemu winien kryzys swiatowy powodzie i inne plagi egipskie które sciągnoł rudy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.