Facebook Google+ Twitter

Warszawa tonie w psich kupach

Pomimo usilnych starań ratusza, by oczyścić stolicę z psich odchodów, efekty są znikome. Do tej pory Urząd Miasta rozdał aż 3 mln bezpłatnych zestawów do sprzątania. Warszawiacy jednak z oferty korzystają niechętnie, a problem jest poważny - przez kontakt z odchodami można zarazić się toksokarozą.

 / Fot. Doris Antony, licencja: GNU, CC 2.5W ramach akcji "Psie sprawy Warszawy" ratusz zaopatrzył kioski, osiedlowe sklepiki, wspólnoty i samych właścicieli czworonogów w zestawy do sprzątania. Mało kto bierze jednak specjalne torebki.

Sami sprzedawcy proponują klientom zestawy. Często jednak na takie propozycje warszawiacy reagują złością. W większości papierowe torebki wciąż zalegają na sklepowych półkach.

Brudny problem polskich miast

Efektów nie przynoszą także starania samych właścicieli psów i mieszkańców Warszawy. Jak można przeczytać na portalu warszawa.gazeta.pl jedna z kioskarek sama umieszcza plakaty o akcji w blokach. Także właściciele dbają, aby torebki znajdowały się na przeznaczonych do tego celu osiedlowych stojakach. Inni posiadacze / Fot. Bartłomiej Derski, licencja GNU Wolnej Dokumentacji 1.2 psów nie chcą starań docenić.

Problem psich odchodów jest poważny. Nie chodzi tu już tylko o wygląd samych ulic, lecz także o zdrowie mieszkańców. Przez kontakt z odchodami można zarazić się toksokarozą. Najbardziej narażone są dzieci. W warszawskich piaskownicach bardzo często załatwiają się psy czy koty. W ten sposób w piasku lądują jaja glisty. Dzieci bawiące się piaskiem często wkładają ręce do buzi i połykają jaja.

Systematyczne sprzątanie psich odchodów nie tylko oczyściłoby miasto, ale także zmniejszyłoby ryzyko zakażenia wśród najmłodszych mieszkańców stolicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wacek
  • Wacek
  • 18.03.2011 14:35

"Daleko nam do cywilizacji zachodniej...:("
Ale odkrycie :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.03.2011 14:31

Nie tylko Warszawa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słyszałam, że straż miejska jest uprawniona do karania włascicieli brudzących psiaków. Czy koś wie coś więcej naten temat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Istotnie problem wychowawczy z właścicielami czworonogów to jedno, ale problem bezpańskich zwierzaków, to kolejny aspekt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daleko nam do cywilizacji zachodniej...:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, większości z tych prymitywów nie przeszkadza, że ich psy pozostawiają swoje odchody na chodnikach i trawnikach, ale powoli przybywa osób sprzątających po swoich psach, a tolerancja zapaskudzeniowa w społeczeństwie maleje. Stąd poparcie internautów dla bohatera tego filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=NR-ofePXj9E

Komentarz został ukrytyrozwiń
Franek Dolas
  • Franek Dolas
  • 14.03.2011 20:09

Warszawa i tak smierdzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.