Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Trakt Królewski nie dla wózkowiczów

Nowy Świat to jedna z najbardziej znanych warszawskich ulic, jest częścią Traktu Królewskiego. Wjazd na wózku do większości sklepów na tej ulicy uniemożliwia jeden schodek. Jak pokonać ten 1 schodek? - pyta w swoim filmiku Szalony Wózkowicz.

ul. Nowy Świat / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Starbucks_Nowy_%C5%9Awiat.jpgDo kilku sklepów mógł się dostać bezproblemowo, nawet przy wejściu do jednego z nich znajdował się podjazd. Jednak wjazd na wózku do całej reszty uniemożliwia jeden schodek. Szalony wózkowicz postanowił zapytać jedną ze sprzedawczyń o to, czy posiadają podjazd. Odpowiedź można było przewidzieć - nie.

Choć większość kamienic jest po remoncie, to bariery dla osób niepełnosprawnych pozostały. Wózkowicz nie może pojechać na starówkę, usiąść w lokalu i wypić kawę tak, jak to robi wiele pełnosprawnych osób. Nowy Świat jest tylko dla chodzących - stwierdza.

ul. Nowy Świat / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warsaw6df.jpg&filetimestamp=20060924225314Mianem "zaczarowanych 50 metrów" Szalony Wózkowicz określił jeden z niewielu momentów, gdzie wjazd do sklepów jest możliwy. Zero progów i schodków - stwierdził w filmiku. Przy wejściu do jednego sklepu widzimy podjazd. Młode kobiety zapytane o to, czy taki podjazd przeszkadza, odpowiedziały, że nie. To jest dla pana ułatwienie, nam to na pewno nie przeszkadza - dodały. Stwierdziły również, że bardzo dobrym pomysłem jest zaadaptowanie w ten sposób całego Krakowskiego Przedmieścia. Każdy może mieć wszędzie dostęp - stwierdziły.

Zwraca uwagę na witryny sklepowe, gdzie widnieją napisy "zapraszamy". Kogo? Na pewno nie nas... - stwierdza Szalony Wózkowicz. W 3 sklepach sprzedawca odmówił wyjścia do osoby na wózku, która nie może wjechać do sklepu.Na sam koniec wszyscy sprzedawcy otrzymali ankietę, jednak 3 osoby w ogóle nie chciały rozmawiać. Większość okazała zrozumienie i zainteresowanie - stwierdził Szalony Wózkowicz.
Treść ankiety można przeczytać tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pewna Szwedka odwiedzając Polskę na początku lat 90-tych, skomentowała: " Co za szczęśliwy kraj, w ogole nie ma niepełnosprawnych, nie potrzeba również budować udogodnień dla nich" Nie wiedziała, że ci ludzie nie opuszczają po prostu swoich czterech ścian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy i potrzebny materiał. Myślę że takie tematy, powinniśmy częściej poruszać. Mimo iż często się różnimy to jednak mamy takie same prawo Być. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cześć,

ja nie kręciłem tego filmiku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.