Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Tramwajem na Tarchomin pojedziemy najwcześniej za rok

ZTM tydzień temu uruchomiło akcję informacyjną w środkach komunikacji miejskiej pod hasłem: „Tramwajem na Tarchomin – szybko, wygodnie, nowocześnie”. Choć ta reklama wielu podróżujących może ucieszyć, to na razie studzimy emocje. Tramwaje na Tarchomin jeszcze nie jeżdżą.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:PST_pocz%C4%85tek_trasy.jpg&filetimestamp=20081127175553Plakaty oraz ulotki informacyjne pojawiły się w autobusach, tramwajach oraz metrze. Hasło akcji brzmi: „Tramwajem na Tarchomin”. Na plakacie widnieje adres internetowy: www.ztm.waw.pl, pod którym pasażerowie znajdą szczegółowe informacje na powyższy temat. Plakat w obecnym kształcie nie wyjaśnia czy linie tramwajowe na Tarchomin zostały uruchomione, czy projekt jest dopiero w trakcie realizacji. Dla niezorientowanych mieszkańców Warszawy może być to więc myląca informacja.

- Jest to akcja zapowiadająca, jak sama nazwa wskazuje, budowę linii tramwajowej na Tarchomin. Pierwszy etap inwestycji, do ul. Mehoffera, będzie gotowy pod koniec 2011 r. Linia tramwajowa do Winnicy będzie oddana do użytku w 2013 r. Każdy warszawiak chyba wie, że ta budowa jest planowana – twierdzi Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM.

Szybki dojazd na Tarchomin nie jest więc na razie możliwy, a prowadzona przez ZTM kampania jedynie przygotowuje warszawiaków na zmiany.

- Szczegółowe informacje dotyczące tej linii ukazywały się w prasie, radiu i telewizji. Wokół inwestycji było głośno także dzięki białołęckiemu radnemu i grupce mieszkańców Winnicy, którzy oprotestowali przebieg trasy tramwajowej – wyjaśnia Krajnow i odsyła do strony internetowej.
- Rozrysowane są tam dokładne plany i opisany planowany przebieg prac. Można tam znaleźć również wizualizacje poszczególnych odcinków trasy. Kto będzie zainteresowany tym projektem może tam zajrzeć i dowiedzieć się więcej.

Na stronie internetowej metro2.ztm.waw.pl warszawiacy mogą natomiast znaleźć wszystkie bieżące informacje na temat budowy centralnego odcinka II linii metra - jednej z największych prowadzonych przez ZTM inwestycji. Dzięki tym wiadomościom można uniknąć zaskoczenia zmianami w ruchu bądź, np. zamknięciem danej ulicy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.