Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Trwa Wigilia dla Potrzebujących

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-19 14:51

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski zaprasza wszystkich potrzebujących na Wigilię przed kościołem św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Do godziny 19.00 będą tam rozstawione stoły z wigilijnymi potrawami.

Janusz Kochanowski już na początku akcji ogłosił, że Wigilia z pewnością się powiedzie. Jak dodał, w przyszłym roku chciałby zorganizować podobną akcję w Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku. W tych miastach mieszczą się regionalne oddziały biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wigilii nie byłoby, gdyby nie pomoc krakowskiego restauratora Jana Kościuszki. Od dwunastu lat organizuje on podobną akcję w Krakowie. Kościuszko powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że ta pomoc jest bardzo potrzebnym gestem wsparcia dla bezdomnych.

Sami bezdomni wyrażali radość, że choć dziś mogą się najeść do syta. Jeden z bezdomnych powiedział, że jest to piękna inicjatywa solidarności z potrzebującymi:
Na warszawską Wigilię przygotowano około 60 tysięcy pierogów, 5 tysięcy litrów zupy grzybowej i kapusty z grochem oraz pół tira bułek. Organizatorzy zapewniają, że każdy potrzebujący otrzyma bezpłatny posiłek.

Na wigilię przybył biskup Piotr Jarecki, który zwrócił pobłogosławił potrzebujących
Jutro Wigilia dla potrzebujących odbędzie się na rynku w Krakowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.