Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10502 miejsce

Warszawa. Trwają prace nad budową II linii metra

Budowa centralnego odcinka drugiej linii warszawskiego metra rozpoczęła się 16 sierpnia 2010 roku i według planów potrwa do przełomu 2013/2014 roku. Trasa ma prowadzić z zachodniej części miasta, z Mor, na praską stronę Wisły. Tam będzie się rozgałęziała, na północy zakończy się na osiedlu Bródno (II linia), na południu natomiast na Gocławiu (III linia). W sumie długość całej trasy oszacowana jest na 31 km.

Planowany przebieg trasy drugiej linii metra w Warszawie. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warszawa-metro_II_linia.svg&filetimestamp=20070705164608 Budowa drugiej linii rozpoczęła się od centralnego odcinka przebiegu trasy, który to będzie łączył Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Na linii o długości ok. 6 km planowanych jest 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński. Planowana jest budowa nowej stacji przesiadkowej Świętokrzyska-powstanie ona na styku z istniejącą już pod tą samą nazwą stacją I linii metra. Stacja II linii znajdować się będzie pod stacją I linii i połączona z nią zostanie ruchomymi schodami. Ze Świętokrzyskiej trasa pobiegnie ku Nowemu Światu, następnie w kierunku Wisły, tam pod dnem aż na praską stronę rzeki. Dalej wyznaczona została wzdłuż ul. Targowej aż do skrzyżowania z al. Solidarności, gdzie powstanie ostatnia stacja - Dworzec Wileński.

Budowa kolejnej linii metra na pewno ułatwi mieszkańcom poruszanie się po stolicy. Zanim jednak planowana inwestycja zostanie ukończona, warszawiaków czekają duże utrudnienia komunikacyjne.

 / Fot. um.warszawa.pl, http://inwestmapa.um.warszawa.pl/index.php?action=objazd&id=318 Od 6 września z trudnościami borykają się już mieszkańcy dzielnicy Wola. Tutaj, na okres trzech lat, wyłączony został ruch tramwajowy na ulicach: Skierniewickiej, Kasprzaka i Prostej. Ma to ścisły związek z przygotowaniami do budowy szybu startowego dla tarcz TBM, z tego bowiem miejsca rozpoczną one drążenie tuneli.

 / Fot. um.warszawa.pl, http://inwestmapa.um.warszawa.pl/index.php?action=objazd&id=318 Od soboty 11 września ul. Prosta, na odcinku od ul. Karolkowej do ul. Towarowej, zamknięta została również dla ruchu samochodowego. Wyłączenie odcinka drogi i tym razem jest spowodowane budową szybu startowego stacji Rondo Daszyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Piotr Krynicki
  • Piotr Krynicki
  • 04.12.2010 14:00

Szkoda ze w tym planie nikt nie pomyślał o Białołęce, dzielnica duża a mieszkańcy maja duży problem z dojazdem do centrum Przystanek na Uniwersytecie tez by się przydał .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dodają się gwiazdki - *5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potężna inwestycja, ogromnie trudne zadanie... jednak bezwzględnie konieczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.