Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Trwają prace remontowe na ul. Emili Plater

Prace remontowe przy ul. Emili Plater udało się zrealizować jedynie częściowo – po stronie Pałacu Kultury i Nauki. Chodniki po drugiej stronie i od strony ul. Świętokrzyskiej nadal są nieukończone.

 / Fot. Janusz J, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:PKiN_w_W-wie.JPGRemont chodników przy ulicy Emili Plater to nie jedyna jej modernizacja. Na początku września ulica została odnowiona oraz dodatkowo udostępniono po dwa pasy jezdni w obu kierunkach. Planowana jest również budowa tras dla autobusów i rowerów.

Opócz tego wzdłuż powstającego chodnika Emili Plater zaprojektowano pierwszą w stolicy ścieżkę dla niewidomych, która znajduje się w sąsiedztwie PKiN. Temu przedsięwzięciu nie brakuje jednak wad - ścieżka będzie znajdować się jedynie po wschodniej stronie, a w połowie długości przerwie ją chodnik prowadzący do Sali Kongresowej. Z pewnością będzie to stanowić utrudnienie dla niewidomych.

Okolice PKiN zmienią się również pod względem estetycznym. Na środku Emili Plater pojawi się roślinność ułożona we wzór DNA i metalowe siatki wypełnione kamieniami z odzysku. Znajdą się tam również taborety i ławki.

Źródło: TVN Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.