Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Trwają rozmowy nt. dostaw rosyjskiego gazu do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-26 12:04

W Warszawie odbywa się kolejna tura rozmów na temat dostaw rosyjskiego gazu do Polski. Z naszej strony bierze w nich udział wiceminister gospodarki Jolanta Strzelec-Łobodzińska, a ze strony rosyjskiej - wiceminister energetyki Anatolij Janowski.

Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Michał Szubski ma nadzieję, że umowa zostanie podpisana jak najszybciej.

Wicepremier-minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas niedawnego wywiadu dla Polskiego Radia nie wykluczył, że nasz kraj podpisze dziś nową umowę gazową z Rosją. Zastrzegł jednak, że dojdzie do tego, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie.

W opinii wicepremiera umowa zawiera wiele korzystnych rozwiązań, zapewniających Polsce dostawy gazu ziemnego po rozsądnej cenie.

Według nieoficjalnych informacji w Warszawie mają zostać dogadane szczegóły umowy, ale niewykluczone, że sam dokument zostanie podpisany w Moskwie.

Nowa umowa ma obowiązywać do 2037 roku. Władze PGNiG uzasadniają potrzebę podpisania kontraktu z Gazpromem przyjęciem nowej strategii dla Polski. Według spółki Polska do 2015 roku ma zużywać 30 procent gazu pochodzącego z krajowych złóż, 30 procent ma stanowić gaz z kierunku północnego i zachodniego, a 40 procent ma pochodzić ze wschodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.