Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Tysiące ludzi pożegnało ciała ofiar katastrofy w Smoleńsku

- Musimy ocalić od zapomnienia pamięć tych, którzy zginęli - powiedział premier Donald Tusk podczas ceremonii powitania ciał trzydziestu ofiar sobotniej katastrofy rządowego samolotu w Smoleńsku. Krótko po godzinie 16.20 na wojskowym lotnisku na Okęciu wylądował samolot, który przywiózł do kraju trzydzieści trumien.

 / Fot. PAPPrzed godziną 17 rozpoczęła się na warszawskim lotnisku Okęcie uroczystość żałobna. Na miejscu - prócz rodzin tragicznie zmarłych przedstawicieli najważniejszych instytucji państwowych, stowarzyszeń, obu izb parlamentu - był także Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski oraz premier Donald Tusk. Przed godziną 19 wyruszył w stronę hali Torwar kondukt żałobny, który dotarł na miejsce przed 20. Przeczytaj relację minuta po minucie:

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskich19.35 Kondukt karawanów z trumnami, w których są ciała ofiar wjeżdża na teren Hali Torwar. Ta część uroczystości jest niedostępna dla dziennikarzy. Poprosiły o to rodziny ofiar.

19.29 Kolumna zbliża się do hali sportowej Torwar, gdzie odbywać się będzie czuwanie modlitewne.

19:13 Kondukt żałobny jedzie trasą Łazienkowską. Niektórzy kierowcy zatrzymują się na widok konduktu. - Trzydzieści karawanów na jednej ulicy to widok przerażający i bardzo smutny - mówi Natalia, studentka z Warszawy.19.00 Trzydzieści karawanów pilotowanych przez trzy policyjne motocykle podąża aleją Żwirki i Wigury. Na trasie przejazdu po raz kolejny pojawili się mieszkańcy Warszawy.

18.45 Kolumna powoli wyjeżdża z lotniska Okęcie. Pojedzie aleją Żwirki i Wigury, Trasą Łazienkowską, Czerniakowską, Łazienkowską gdzie mieści się hala sportowa Torwar.

18.40 Lada moment karawany wyruszą w stronę Torwaru.

18.15 Żołnierze wnoszą trumny z ciałami ofiar do trzydziestu karawanów, które przewiozą je do hali na Torwarze.

17.50 Odprawiona została modlitwa ekumeniczna z udziałem duchowych różnych wyznań. Po chwili do trumien podchodzą członkowie rodzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.