Facebook Google+ Twitter

Warszawa: uczelnie kontynuują rekrutację

Warszawskie uczelnie publiczne zakończyły pierwszą turę rekrutacji na studia. Nie wszystko jednak przesądzone - Ci, którym się nie powiodło, mogą próbować swych sił w kolejnych turach.

 / Fot. wikipedia.orgNa Uniwersytecie Warszawskim pierwsza tura rekrutacji na kierunki, na których nie są wymagane dodatkowe egzaminy wstępne, zakończyła się 16 lipca. Na pozostałych, wyniki zostały zatwierdzone i ogłoszone 2 dni wcześniej. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego ogłosił wszystkie wyniki rekrutacji w poniedziałek, 12 lipca.

To jednak nie koniec. Kandydaci na studia, którym nie powiodło się za pierwszym razem, dostaną kolejne szanse. Uniwersytet Warszawski przewidział aż 4 dodatkowe tury, w wypadku niewypełnienia limitu miejsc. Są to terminy: 19-20 lipca, 21-23 lipca, 26-27 lipca oraz 28-30 lipca.

UKSW natomiast przewidziało dwie dodatkowe tury w terminach 19-20 lipca, oraz 22-23. Jedynym warunkiem jest tak, jak w poprzednim przypadku, obecność wolnych miejsc na poszczególnych kierunkach. 2 sierpnia na tym uniwersytecie, w przypadku niezapełnienia limitu miejsc, ruszy rejestracja dodatkowa, której wyniki zostaną podane 14 września.

Osoby, które znalazły się na listach rezerwowych Politechniki Warszawskiej mogą brać udział w kolejnej turze, której wyniki będą znane 22 lipca.

Rekrutację prowadzą także uczelnie prywatne. Trwa ona praktycznie do 1 października, o ile dostępne są miejsca.

Źródła:
Harmonogram rekrytacji UKSW
Harmonogram rekrutacji UW
Politechnika Warszawska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.