Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Uroczyście otwarto "Anielskie Drzwi"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-12 21:11

Na Starym Mieście w Warszawie uroczyście otwarto "Anielskie Drzwi" do Kościoła Matki Bożej Łaskawej. Zostały one wykonane przez znakomitego polskiego rzeźbiarza Igora Mitoraja.

Rektor sanktuarium jezuita, ojciec Adam Szulc podkreślał, że drzwi są wspaniałym dziełem sztuki. U góry widnieje rzeźba Matki Bożej, a na dole, w dwóch skrzydłach - aniołowie. Ojciec Adam Szulc zauważa, że aniołowie są nieco "poturbowani. - To nam mówi o tym, że niełatwo jest ludziom żyć w jedności z Bogiem - powiedział jezuita.

Ojciec Szulc przypomina, że Kościół Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście przeżywał wspólnie z mieszkańcami stolicy najważniejsze dla miasta chwile. Podczas Powstania Warszawskiego w świątyni mieściła się między innymi kuchnia polowa.

Drzwi poświęcił ksiądz biskup Tadeusz Pikus. Podkreślał, że kościół na Starym Mieście cały czas tętni życiem religijnym. Biskup zauważył, że świątynia ma dla warszawiaków nie tylko znaczenie historyczne, doceniają ja także jako dzieło architektury i miejsce, w którym mogą otrzymać pomoc duchową.

Uroczystość otwarcia "Anielskich Drzwi" jest częścią obchodów 400-lecia Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Kościół ojców Jezuitów na Starym Mieście został wybudowany dzięki staraniom księdza Piotra Skargi. Wiążą się z nim nazwiska wybitnych jezuitów jak na przykład Franciszka Bohomolca, czy Adama Naruszewicza.

W uroczystym odsłonieniu "Anielskich Drzwi", udział wziął także ich autor Igor Mitoraj. Jego dzieła można na co dzień zobaczyć między innymi w Muzeach Watykańskich, Paryżu, Rzymie, Mediolanie, czy Japonii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.