Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-06-30 09:59

28 czerwca rozpoczęły się utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej. Spowodowane są one rozbiórką i odbudową estakad na lewym brzegu Wisły. Budowa nowych ślimaków ma potrwać około dwóch lat.

Trasa Łazienkowska Aisog/Wikipedia/Creativ / Fot. Aisog/Wikipedia/CreativZ ruchu zostały wyłączone dwie estakady zjazdowe Trasy Łazienkowskiej: wjazdowa z Wisłostrady od strony Wilanowa oraz wjazdowa z Wisłostrady od strony Żoliborza.

Trasa Łazienkowska z roku na rok sypie się coraz bardziej

W związku z prowadzonymi pracami zmieniła się organizacja ruchu, doszło do zawężenia pasów ruchu na Wisłostradzie i Trasie Łazienkowskiej i obniżenie dopuszczalnej maksymalnej prędkości w rejonie prowadzonej inwestycji do 50 km/h. Z powodu remontu linia 141 została skierowana na trasę objazdową.

Piesi mogą nadal poruszać się wzdłuż Wisłostrady i korzystać z przejścia na drugą stronę przy ulicy Łazienkowskiej i wejścia schodami na trasę. Bez problemów będą mogli również dotrzeć od ul. Górnośląskiej do przystanku autobusowego przy Wisłostradzie pod Trasą Łazienkowską (w kierunku Wilanowa).

Rozbiórka kolejnych estakad rozpocznie się w sierpniu. Najpierw ekipy remontowe zajmą się estakadą prowadzącą z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum na Wisłostradę w kierunku Żoliborza, a następnie tą prowadzącą z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum w kierunku Wilanowa. Jesienią zostanie rozebrana estakada umożliwiająca kierowcom wjazd z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi Północ w stronę centrum. Natomiast pozostałe cztery ślimaki pójdą do rozbiórki w pierwszym kwartale 2014 r. Wtedy też na około pół roku zostaną wyłączone z ruchu.

Prace prowadzi firma Strabag. Koszt całej inwestycji przewidziany jest na ponad 30 mln złotych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.