Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25792 miejsce

Warszawa. Uwaga na fałszywych wolontariuszy Fundacji "Panda"

Trzech mężczyzn solidnie przygotowało się do nielegalnego zbierania pieniędzy na rzecz Fundacji Panda. Posiadali identyfikator, pisemne potwierdzenie oraz koszulkę z logo fundacji. Mężczyźni pojawili się na osiedlu przy Wodnym Parku Warszawianka.

Panda Gao Gao in San Diego Zoo, USA / Fot. Aaron LoganMężczyźni chodzili od drzwi do drzwi i namawiali mieszkańców warszawskich osiedli do oddawania pieniędzy na pomoc dla zwierząt. Trafili jednak na lokatora, którego dziewczyna należy do Klubu Miłośników Zoo. Mężczyzna nie dał się naciągnąć oszustom, a o wizycie poinformował swoją partnerkę.

Ta zawiadomiła Olgę Zbonikowską - szefową Fundacji Panda. Od niej dowiedziała się, że fundacja nie prowadzi zbiórki pieniędzy w takiej formie. - W poniedziałek udam się na policję i z pewnością zgłoszę sprawę - powiedziała Wiadomościom24.pl Zbonikowska. Za takie przestępstwo grozi do ośmiu lat więzienia.

Pisemne potwierdzenie i identyfikatory, którymi posługiwali się mężczyźni, nie były zatwierdzone przez fundację. - To nic trudnego pobrać sobie z naszej strony logo fundacji, wkleić na kartkę, wydrukować i machać nią z daleka mówiąc, że się jest z fundacji - tłumaczy Zbonikowska.

Panda działa w zupełnie inny sposób. Firma lub osoba fizyczna może wesprzeć finansowo wybrane przez siebie zwierzę. W zamian, w ramach Honorowej Adopcji, może swojemu nowemu "pupilkowi" nadać imię i postawić przy jego wybiegu tablicę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

prawda jest taka, że nigdy na takich zbiórkach nie powinniśmy wrzucać do puszki, a płacić przelewem na konto danej organizacji

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to ciekawe, bo i na moim osiedlu w Łodzi pojawili się niedawno młodzi mężczyźni w liczbie trzech + młoda kobieta i kwestowali na rzecz fundacji "Panda". Nawet się pochwalili, że ludzie chętnie datki do puszki dają. Czyżby ci przebierańcy, o których mowa w artykule, przenieśli się do Łodzi?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.