Facebook Google+ Twitter

Warszawa: W 2010 roku rozpocznie się budowa drugiej linii metra

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-02 16:11

Władze miasta i metra przedstawiły harmonogram prac. Prezydent Warszawy podkreśla, że chociaż specjalne tarcze zaczną drążyć tunele w kwietniu 2011, to wcześniej, bo już od kwietnia 2010 rozpoczną się prace w miejscach planowanych stacji.

Stacji bedzie 7: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński. Świętokrzyska będzie stacją przesiadkową. Janusz Romanowski - przedstawiciel wykonawcy robót - już zapowiada utrudnienia w ruchu.

Od końca 2010 zamknieta będzie ulica Prosta i Świętokrzyska, między ulicami Towarową i Nowym Światem. W okolicach Dworca Wileńskiego zamknięta będzie ulica Targowa od Alei Solidarności na południe.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za 4 lata II nitka metra ruszy - zapowiada prezes metra Jerzy Lejk. Wykonawca zobowiązał się na skończenie prac w ciągu 48 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Dzisiaj Metro podpisało z Urzędem Miasta umowę na zakup nowego taboru. Do roku 2027 zakupionych będzie 35 pociągów. 12 z nich przeznaczonych będzie na pierwszą linię, pozostałe trafią na druga linię metra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.