Facebook Google+ Twitter

Warszawa: W auli starego BUW-u trwa wykład Dalajlamy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-28 11:22

Świat jest pełen zła i przemocy, gdyż w ciągu ostatniego stulecia nie było wystarczającej "edukacji serca" - powiedział Dalajlama podczas wykładu w auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Duchowy przywódca Tybetańczyków składa dwudniową wizytę w Polsce.

Dalajlama podkreślił, że w poprzednich stuleciach instytucje edukacyjne nie miały na celu kształtowania człowieka wrażliwego, otwartego na drugiego człowieka. Jego pokolenie ma zatem obowiązek wprowadzenia młodych ludzi w to, co jest prawdziwym celem życia, czyli szczęśliwe życie w rodzinie - dodał Dalajlama. Wtedy - jego zdaniem- społeczeństwa będą szczęśliwe.

Duchowy przywódca Tybetańczyków zaznaczył, że w najbliższym stuleciu nie uda się uniknąć konfliktów, ale najważniejszy w dążeniu do pokoju jest dialog i otwarcie na drugiego człowieka.

Po południu zaplanowano zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Dalajlama otworzy też gabinet tybetańskiego ziołolecznictwa. Jutro na Zamku Królewskim Dalajlama XIV odbierze tytuł honorowego obywatela stolicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.