Facebook Google+ Twitter

Warszawa: W auli starego BUW-u trwa wykład Dalajlamy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-28 11:22

Świat jest pełen zła i przemocy, gdyż w ciągu ostatniego stulecia nie było wystarczającej "edukacji serca" - powiedział Dalajlama podczas wykładu w auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Duchowy przywódca Tybetańczyków składa dwudniową wizytę w Polsce.

Dalajlama podkreślił, że w poprzednich stuleciach instytucje edukacyjne nie miały na celu kształtowania człowieka wrażliwego, otwartego na drugiego człowieka. Jego pokolenie ma zatem obowiązek wprowadzenia młodych ludzi w to, co jest prawdziwym celem życia, czyli szczęśliwe życie w rodzinie - dodał Dalajlama. Wtedy - jego zdaniem- społeczeństwa będą szczęśliwe.

Duchowy przywódca Tybetańczyków zaznaczył, że w najbliższym stuleciu nie uda się uniknąć konfliktów, ale najważniejszy w dążeniu do pokoju jest dialog i otwarcie na drugiego człowieka.

Po południu zaplanowano zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Dalajlama otworzy też gabinet tybetańskiego ziołolecznictwa. Jutro na Zamku Królewskim Dalajlama XIV odbierze tytuł honorowego obywatela stolicy.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.