Facebook Google+ Twitter

Warszawa w barwach Europy

Poniedziałek, Warszawa, Liceum im. gen. Józefa Bema, 8 rano pierwszy dzwonek, rozpoczęcie lekcji, ale tym razem niecodziennych. W role nauczycieli wcielają się bowiem studenci będący na wymianie w Polsce w ramach Programu Erasmus.

Erasmusi w drodze na lekcje w warszawskim liceum / Fot. Piotr MrózSpotkanie w liceum zostało zorganizowane przez Erasmus Student Network Collegium Civitas w ramach ogólnopolskiego projektu Social Erasmus. Ma on na celu zaangażowanie studentów spędzających jeden lub dwa semestry w Polsce w działania na rzecz społeczności lokalnej. W ramach projektu organizowane są spotkania w przedszkolach, liceum, domach dziecka oraz prowadzone są akcje ekologiczne i kulturalne.

Dużo radości i interesujących informacji w trakcie lekcji / Fot. Piotr MrózDzień Erasmusa w warszawskim liceum składał się z trzech części. W pierwszej każdy z Erasmusów w ojczystym języku poprowadził dziewięćdziesięciominutową lekcję, podczas której opowiadał uczniom o swoim kraju, kulturze, muzyce, znanych osobach ze swoich stron i języku potocznym. „To było bardzo ciekawe. Szkoda, że częściej nie możemy mieć takich lekcji” – powiedziała jedna z uczennic trzeciej klasy liceum po skończonych zajęciach. Druga część to prezentacja zasad wyjazdu na stypendium w ramach Programu Erasmus, przedstawienie ESN oraz oferty edukacyjnej Collegium Civitas.

 / Fot. Piotr MrózNa zakończenie odbyły się równolegle dwa mecze - piłkarski dla mężczyzn i siatkarski dla kobiet. Naprzeciw siebie stanęły drużyny ESN Collegium Civitas połączone z Erasmusami oraz uczniowie LO. im. gen. Józefa Bema. Tym sposobem Dzień Erasmusa - nauki połączonej ze sportem dobiegł końca. „Wyrażamy nadzieję na ponowne zorganizowanie takich spotkań w innych warszawskich liceach. Jest to akcja, która daje satysfakcję nie tylko członkom ESN Collegium Civitas, ale także Erasmusom, z dumą promującym swoje ojczyste kraje” - mówi Anna Kiedrzyńska, przewodnicząca sekcji ESN Collegium Civitas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.04.2009 18:38

opinie polskich studentow o tym swietnym programie mozna znalezc na http://www.erasmuse.pl. generalnie sa bardzo pozytywne, mam wrazenie ze to sa najlepiej wydawane pieniadze z UE ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.