Facebook Google+ Twitter

Warszawa. W czwartek rusza remont Dźwigowej. Potrwa dwa miesiące

W nocy z czwartku na piątek drogowcy powrócą na ulicę Dźwigową w Warszawie. Tunel, łączący Włochy z Bemowem, zamknięty zostanie niespełna osiem miesięcy po ostatnim remoncie. Naprawa zapadającej się nawierzchni potrwa dwa miesiące.

Czym spowodowana jest decyzja o powrocie pracowników ZDM na Dźwigową? Zapadaniem ulicy. Woda, która spływa z wiaduktów PKP gromadzi się pod asfaltem, powodując osiadanie jezdni. Uważa się, że wiadukt jest przekleństwem stołecznych inżynierów. Sami drogowcy określają nawierzchnię Dźwigowej "kożuchem na mleku".

Prace obejmują wymianę warstw bitumicznych i odtworzenie systemu drenażu wgłębnego. Następnie drogowcy podejmą się ponownej budowy kolektora oraz odbudowy jezdni. Przypomnijmy, że ostatni remont Dźwigowej miał miejsce w październiku ubiegłego roku. Wydano na niego 1 mln zł.


ZDM nie wie czy zdąży z zakończeniem prac do 1 września. Jak mówi Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj: "Prace będą uciążliwe dla ruchu, ale naprawa została podjęta w trybie awaryjnym. Remont zaplanowaliśmy na okres letni".

Zalecane objazdy:
- Aleje Jerozolimskie -> Aleja Prymasa Tysiąclecia (w stronę Centrum)
- Aleje Jerozolimskie -> Aleja Tysiąclecia (w stronę Piastowa)

Czytaj również: Warszawa. Jezioro pod Dźwigową


"Zamknięcie Dźwigowej to nakaz nadzoru budowlanego. To wszystko, co mam na razie do powiedzenia o tunelu we Włochach. Do końca tygodnia jestem we Włoszech" - zakończył w rozmowie z ŻW dyrektor Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg Wiktor Wojewódzki.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

User
  • User
  • 28.07.2011 12:24

Ale tym razem naprawdę zamykają?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.