Facebook Google+ Twitter

Warszawa w nowej odsłonie. Lifting portalu za 200 tys. zł

7 stycznia wystartował nowy portal urzędu miejskiego Warszawy jeszcze z nieśmiałym dopiskiem "beta". Starą stronę zastąpi prawdopodobnie już w czerwcu, a do tego czasu będzie wciąż uzupełniany i poprawiany. Usterki już wyłapują Internauci.

Nowa strona urzędu miasta Warszawa wystartowała 7 stycznia pod adresem beta.um.warszawa.pl i od tego czasu funkcjonuje równolegle ze starą stroną um.warszawa.pl.

Większość prac została wykonana przez programistów z urzędu miejskiego, ale nie obyło się też bez kosztów zewnętrznych. W sumie wydatki na nową stronę Warszawy zamykają się w kwocie około 200 tys. zł.

Nowa strona urzędu miejskiego. Jeszcze w wersji testowej / Fot. beta.um.warszawa.pl

- Przyczyn stworzenia nowej strony jest wiele - mówi Robert Klimek, naczelnik Wydziału Projektów Internetowych Biura Promocji Miasta. - Przede wszystkim stary portal to zlepek wielu różnych systemów zarządzania treścią, w którym na dzień dzisiejszy w wielu miejscach brak dokumentacji. Stąd decyzja o zbudowaniu portalu w oparciu o jeden CMS, który jednocześnie staje się jedynym na którym przy powstawaniu opierają się kolejne serwisy. Związana z tym jest też przebudowa architektury portalu. Wykorzystujemy do tego najbardziej dynamiczne rozwiązanie OpenSource’owe dostępne na rynku.

Teoretycznie wersja beta ma funkcjonować do końca czerwca, jednak uzależnione jest to od prac związanych z migracją serwisów tematycznych. Obecnie urząd przenosi już ostatnią część serwisów oraz wypełnia je zawartością. W pełni funkcjonuje już strona turystyczna i kulturalna.

O pomoc w wyłapywaniu usterek oraz z prośbą o sugestie zwrócono się do Internautów, tworząc specjalne forum opinii. Pod adresem: portalwarszawy.sugester.pl pojawiają się fachowe, dość szczegółowe komentarze, w których - co ciekawe - pojawia się jedynie konstruktywna krytyka.

Z prośbą o fachową ocenę nowej strony miasta zgłosiliśmy się do eksperta w tej dziedzinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.