Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13329 miejsce

Warszawa: w poniedziałek tramwaje wracają na Marszałkowską

Zgodnie z planem, w poniedziałek, 17 września, zakończy się remont infrastruktury tramwajowej na ul. Marszałkowskiej. 5 linii wraca na swoje pierwotne trasy.

 / Fot. Kescior/CC 3.0Od poniedziałku ul. Marszałkowska jest już otwarta dla samochodów. Trwające od lipca prace przy torowisku tramwajowym powoli dobiegają końca. Robotnicy układają już ostatnie elementy torów. Nie postawiono jeszcze niektórych wiat przystankowych (np. przy ul. Świętokrzyskiej). Aby stłumić odgłosy przejeżdżających tramwajów, między asfaltem a torowiskiem została umieszczona guma. Trawa posadzona przy torach na odcinku pl. Konstytucji-pl. Zbawiciela również ma nieco wyciszyć okolicę.

Podczas modernizacji trasy tramwajowej na ul. Marszałkowskiej zajęto się nie tylko wymianą torowiska (czyli podbudowy, podkładów, przytwierdzeń, szyn i torów). Zmodernizowano również krawężniki i magistralę wodociągową. Przeprowadzono także renowację 7 platform przystankowych: na pl. Konstytucji, na północnym przystanku przed pl. Zbawiciela, na rondzie Dmowskiego oraz przy ul. Hożej. Teraz znajdują się tam usprawnienia dla osób niedowidzących (np. pasy oddzielające kraniec peronu od torowiska) i niewidomych (wypustki znane ze stacji metra).

Od poniedziałku Marszałkowską przejadą linie tramwajowe: 4, 14, 15, 18 i 35. Zlikwidowane zostaną 40 i 74.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

warszawiak
  • warszawiak
  • 15.09.2012 09:49

25 nie jeżdzi Marszałkowską inne zdjęcie wskazane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.