Facebook Google+ Twitter

Warszawa: W przyszłym roku odbędzie się parada "EuroPride"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-27 20:59

Ogólnoeuropejska parada gejów i lesbijek "EuroPride" odbędzie się w lipcu przyszłego roku w Warszawie - zapowiada prezes Fundacji Równości Tomasz Bączkowski. Organizatorzy spodziewają się, że na imprezę przyjedzie około 20 tysięcy osób.

Tęczowa parada przejdzie ulicami Warszawy 17 lipca. Ale "EuroPride" nie ograniczy się tylko do parady, bo - jak podkreśla Krzysztof Bączkowski - od 8 do 18 lipca w stolicy odbywać się będzie festiwal „EuroPride”, a na nim wiele imprez związanych z kulturą gejowsko-lesbijską i tolerancją: festiwal teatralny, festiwal filmowy, konferencje dotyczące praw człowieka czy ekonomii, ale też spotkanie burmistrzów miast, którzy są gejami bądź lesbijkami.

Organizatorzy oczekują, że władze Warszawy wyrażą zainteresowanie promocją imprezy. Jak podkreśla Tomasz Bączkowski, inne europejskie miasta współpracowały w organizacji europejskiej parady, co przyniosło im realne dochody.

Europejska parada gejów i lesbijek co roku odbywa się w innym mieście. W tym roku "EuroPride" gościł Zurych. W 2011 roku impreza odbędzie się w Rzymie, a w 2012 - w Londynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.