Facebook Google+ Twitter

Warszawa w rytmie hip hopu już po raz piąty

W ten weekend miłośnicy hip hopu i break dance mają tylko jeden cel - dotrzeć na Warsaw Challenge 2009, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy w Breakdance i Poppingu. Mistrzostwa odbędą się w dniach 9 i 10 maja 2009 roku w Amfiteatrze w Parku im. gen. J. Sowińskiego na Woli.

Jeszcze przez rozpoczęciem właściwej imprezy uczestnicy i fani hip hopu będą mogli wziąć udział w before party, na które zaprasza klub Harlem (Kolejowa 8/10). Impreza odbędzie się w piątek 8 maja, wstęp dla zawodników Warsaw Challenge jest bezpłatny, reszta płaci 10 zł.

Na sobotę organizatorzy zaplanowali turniej poppingowy (zwycięzca turnieju dostanie nagrodę w wysokości 3 tys. złotych) i występy takich gwiazd jak Jazzus, Mama Selita, Steven+20, Supergrupa i The Jungle Brothers. Pod wieczór odbędzie się between party w klubie Harlem. W niedzielę odbędzie się turniej break dance (najlepsza ekipa dostanie 10 tys. złotych), wystąpią też Blady Kris, Sokół i Pono, Molesta i Kumple, Al. Fatnujah. Imprezę zakończy koncert francuskiej grupy IAM.

- W Warsaw Challenge występują zarówno amatorzy, jak i zawodowcy z Polski i zagranicy, którzy zdobywają tytuły mistrzów świata. O zaproszeniu decydują umiejętności, poziom artystyczny, lokaty zajmowane w zawodach - mówi Krzysztof Konarzewski, producent imprezy z Biura Promocji Miasta. W programie imprezy znajduje się też punkt o tajemniczej nazwie Minuta Hałasu. Jak wyjaśnia Krzysztof Konarzewski ma ona upamiętniać inicjatora imprezy Artura Zalewskiego, który zmarł na raka węzłów chłonnych jeszcze przed startem pierwszej edycji Warsaw Challenge.

Warsaw Challenge to nie tylko taneczne pojedynki, zagrają też hiphopowe zespoły z Polski i zagranicy. Dwie największe gwiazdy to The Jungle Brothers i IAM. IAM pochodzi z Marsylii i istnieje od 1989 roku. Jest jednym z czołowych zespołów rapowych we Francji. Zespół występował m.in. jako suport przed koncertem Madonny; jego członkowie realizują też solowe projekty.

Jungle Brothers to amerykańscy pionierzy hip hopu i fusion jazz, wplatający w swoją twórczość elementy jungle czy drum n’ bass. Swoją działalność rozpoczęli w 1980 roku. Pierwszą płytę, zatytułowaną Straight out of the jungle, wydali w 1988. Są członkami Native Tongue collective, w swojej twórczości wykorzystują afrocentryczne treści. W 2008 roku ich singiel What U Waitin 4 został umieszczony na 88 pozycji stu najlepszych piosenek hip-hopowych.

Nad całością imprezy będzie czuwać Rufin MC, za gramofonami staną Ojciec Karol, DJ Spike i Billy Brown. W jury konkursu znajdują się tacy znawcy break dance jak Rox Rite i Zulu Gremlin z USA, Maurizio z Włoch, Freezy ze Szwecji oraz Bartazza z Polski oraz poppingu: Zulu Gremlin z USA oraz Nick i Jeppe z Danii.

Do parku można dojechać autobusami nr 106, 125, 167 i tramwajami nr 8, 10, 26, 27: przystanek Elekcyjna, wstęp bezpłatny. Organizatorem imprezy jest Miasto Stołeczne Warszawa, a nagrody funduje prezydent stolicy.

Szczegółowy program imprezy i konkurs można znaleźć na stronie
Warsaw ChallengeWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.