Facebook Google+ Twitter

Warszawa. W sobotę aż cztery przemarsze i dwie manifestacje!

Na 17 lipca zaplanowano w stolicy sześć zgromadzeń, w tym cztery o charakterze przemarszu. Przez Warszawę przejdzie m.in. europejska parada organizowana przez środowisko LGBT (les, gay, bi, trans) i "Marsz Grunwaldzki" Młodzieży Wszechpolskiej.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/95/Europride_2010.jpg"O możliwość organizacji Europride co roku walczą europejskie miasta. Trochę tak, jak o Olimpiadę" - mówi Tomasz Bączkowski, prezes Fundacji Równości dla portalu tvnwarszawa.pl.

Po trzyletnich przygotowaniach, kontrowersyjna parada już jutro przejdzie ulicami stolicy. Uroczystości powiązane z Europride rozpoczęły się 1 lipca wystawą w Muzeum Narodowym o tytule "Ars Homo Erotica". Kalendarium wydarzeń zaplanowane jest aż do 19 lipca. Już teraz można wziąć udział w projekcjach filmów, koncertach, dyskusjach i imprezach w klubach.

Warszawiacy są gotowi?

 / Fot. http://www.flickr.com/photos/norbert_blech/472310269/Do Ratusza wysłano apel przeciwko przejściu przez stolicę Europride. Urzędnicy podkreślają jednak, że nie są w stanie zakazać jej organizacji, gdyż jest ona zgodna z prawem. Zakazać organizacji zgromadzenia można bowiem tylko w dwóch przypadkach: gdy istnieje zagrożenie złamania prawa albo gdy zagrożone jest bezpieczeństwo mieszkańców.

Szykują się utrudnienia w ruchu

Sama parada Europride, rozpoczynająca się o godzinie 13 na placu Bankowym, spowoduje utrudnienia w ruchu. Uczestnicy przejdą ul. Marszałkowską do ronda Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi do ronda de Gaulle'a, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, Aleją Szucha aż do placu Unii Lubelskiej. Potem ul. Marszałkowską do placu Konstytucji. Zakończenie imprezy zaplanowano na godzinę 18. Na tej trasie policja czasowo będzie wstrzymywać ruch poprzeczny. Szczegółowa mapka planowanej trasy Europride: tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.07.2010 07:41

Bardzo chore jest propagowanie rozwydrzenia. Świat a z nią Polska zginie jeżeli się nie opamięta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy narodowcy czy nie lepiej tego samego dnia jechać do Katowic na paradę ślązakowców. Oni tam chcą autonomii dla Śląska. A co potem? Oderwanie Śląska od Polski? Mam nadzieję, że ktoś od was tam będzie. Nie powinno być tak, że geje wam bardziej przeszkadzają niż ślązakowcy.

http://pisowis3.webd.pl/index.php?id=1

Cytat z linkowanego tekstu: "Istniejący od 1996 Związek Ludności Narodowości Śląskiej (ZLNŚ) powołany z inicjatywy Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ) i Śląskiego Związku Akademickiego (ŚZA) zabiega o utworzenie niepodległego państwa śląskiego, do czego wstępem ma być legalizacja narodowości śląskiej. Inicjatorzy liczą na pomoc Unii Europejskiej - na razie bezpodstawnie."

A teraz się zastanówcie czy warto wspierać tę chorobę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.