Facebook Google+ Twitter

Warszawa: w sobotę ulica Smolna obchodzi swoje święto

W najbliższą sobotę, już po raz 5., odbędzie się święto niewielkiej ulicy Smolnej, znajdującej się w centrum Warszawy. Muzyka klasyczna i rockowa, taniec i piosenki retro, warsztaty dla dzieci i loteria fantowa - to tylko kilka z licznych atrakcji.

Plakat / Fot. OrganizatorŚwięto Smolnej to niezwykłe, całodzienne wydarzenie kulturalno-edukacyjno-społeczne. Jest to zarazem przykład sprawnej działalności organizacji pozarządowych w dużym mieście. Organizowane jest od 5 lat przez Stowarzyszenie Mieszkańców Ulicy Smolnej. Stowarzyszenie to "działa na rzecz odnawiania więzi we wspólnotach sąsiedzkich oraz wspólnego dobra niewielkiej społeczności ze Smolnej".

Program święta jest urozmaicony i podzielony na 3 kategorie: imprezy kulturalne, edukacyjne i społeczne. Impreza jest skierowana do wszystkich: dorosłych i dzieci, mieszkańców tej ulicy oraz ludzi z zewnątrz. Jak czytamy na stronie: "Będzie muzyka wszelkiej maści, taniec, malarstwo, grafika, fotografia. Będzie ekologia, zabawa i społecznie odpowiedzialny biznes. Będzie historia, tajemnice i spojrzenie w przyszłość". Jak zapewniają organizatorzy: "Ci, którzy przyjdą, na pewno wrócą tu za rok".

Na ten dzień zaplanowano m.in. targ żywności ekologicznej, wymienialnię staroci i książek, plener malarski, seans opowieści ze Smolnej, festiwal piosenki retro, zwiedzanie przedwojennego mieszkania Boya Żeleńskiego, loterię fantową, uliczny happening, seans filmowy i potańcówkę pod chmurką. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Zabytkowa kamienica na Smolnej / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Smolna_34.JPGSmolna to niewielka ulica znajdująca się w centrum Warszawy, która tego dnia zmienia się nie do poznania. Na co dzień spokojna uliczka, zaczyna tętnić życiem. Odbywają się na niej również inne wydarzenia artystyczne: liczne wystawy fotograficzne i recitale najlepszych muzyków. Odbywają się tu także premiery albumów i wykwintnych smakołyków. Wokół Smolnej gromadzą się najlepsi muzycy, aktorzy, fotograficy, autorzy książek, varsavianiści i kadra akademicka.

Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Mieszkańców Ulicy Smolnej, Dzielnica Śródmieście m. st. Warszawy oraz Dom Kultury Śródmieście. Szczegółowy program znajduje się tutaj.

Święto Smolnej
12 czerwca - w godz. 12-21
Wstęp wolny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Tego nie wiem, jeszcze nie byłam na tej imprezie. ;) I w tym roku również nie uda mi się dotrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam kiedyś... chyba to było 2. spotkanie, sympatycznie wspominam. To miły pomysł. Pytanie tylko co się wtedy dzieje z samochodami, bo na co dzień jest ich tam tak dużo, że mowy nie ma o zaparkowaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I o to chodzi. Takie działania łączą ludzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie sposób się nie zgodzić z przedmówcą ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle, treściwie i na temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.